ME U20: Polacy kończą turniej na szóstym miejscu

191
0

W meczu o piąte miejsce reprezentacja Polski zmierzyła się z Niemcami. W pierwszym secie od początku grę kontrolowali biało-czerwoni, zwyciężając w nim. W kolejnej partii do walki powrócili Niemcy i po zaciętej grze triumfowali w dwóch kolejnych setach. W czwartym secie zaś zdecydowanie kontrolowali grę, przypieczętowując zwycięstwo w meczu oraz piątą lokatę na zakończenie mistrzostw Europy.

Mecz rozpoczął się wymianą uderzeń (1:1) i drużyny od pierwszych piłek nawiązały ze sobą walkę. Biało-czerwoni jeszcze przed pierwszą przerwą techniczna objęli dwupunktowe prowadzenie (5:3), a następnie utrzymywali je (8:6). Inicjatywy nie wypuszczali z rąk w kolejnych akcjach, choć Niemcy walczyli o odrobienie strat. Polacy nie pozwalali im jednak na zbyt bliski kontakt. Kontrolowali grę, w wyniku czego prowadzili także na drugim czasie technicznym (16:12). W decydującej fazie seta nie zwalniali tempa. Zdobywali kolejne „oczka”, utrzymując dystans nad rywalami, którzy jednak nie poddawali się bez walki. W końcówce zdołali zmniejszyć straty do dwóch „oczek” (21:23), lecz ostatecznie inauguracyjną odsłonę rozstrzygnęli na swoją korzyść biało-czerwoni (25:21).

Drugiego seta od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli biało-czerwoni (2:0), ale Niemcy szybko odrobili straty, nawiązując z rywalami walkę (3:3). Między zespołami trwała gra punkt za punkt, a na pierwszej przerwie technicznej minimalnie prowadziła ekipa z Polski (8:7). Po powrocie na boisko drużyny nie zwalniały tempa gry, w dalszym ciągu walcząc o każdy punkt. Jeszcze przed drugim czasem technicznym Niemcy odskoczyli na trzypunktowe prowadzenie (14:11), ale na przerwie prowadzili już tylko jednym „oczkiem” (16:15). W końcowej fazie drugiej partii utrzymywali inicjatywę po swojej stronie, choć biało-czerwoni nie przestawali walczyć o wyrównanie wyniku, czego dokonali tuż przed końcem partii (22:22). Ostatecznie jednak drugą odsłonę zapisali na swoim koncie Niemcy (25:23).

Trzeciego seta skuteczniej rozpoczęli Polacy, obejmując już po pierwszych akcjach trzypunktowe prowadzenie (4:1). Niemcy dosyć szybko przystąpili do gry, łapiąc z nimi kontakt (3:4). Polacy nie pozwolili na doprowadzenie do remisu, utrzymując przewagę także na pierwszej przerwie technicznej (8:5). W dalszej części seta Niemcy ponownie złapali kontakt z rywalami (7:8), a następnie doprowadzili do remisu (8:8). Między zespołami nawiązała się zacięta walka, choć minimalną inicjatywę utrzymywali po swojej stronie biało-czerwoni. Tuż przed drugim czasem technicznym Niemcy ponownie doprowadzili do remisu (15:15), a następnie minimalnie prowadzili na przerwie (16:15). W decydującej fazie seta między zespołami w dalszym ciągu drużyny nie zwalniały tempa w walce o każdy punkt. Ostatecznie szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść Niemcy (25:22).

Czwartą odsłonę od trzypunktowego prowadzenia rozpoczęli Niemcy (3:0), a następnie utrzymywali przewagę. Powiększali ją, wykorzystując słabszą dyspozycję rywali i w rezultacie prowadzili na pierwszej przerwie technicznej z przewagą sześciu „oczek” (8:2). W dalszej części gry powiększali swoje prowadzenie i wyraźnie dominowali nad rywalami. Prowadzili również wysoko na drugim czasie technicznym (16:8). Nie tracili inicjatywy w końcowej fazie seta i w rezultacie zapisali na swoją korzyść zarówno tę partię, oraz cały mecz (25:16).

Polska – Niemcy 1:3 (25:21, 23:25, 22:25, 16:25)