ME U20: Biało-czerwoni po czterech setach pokonują reprezentację Turcji

120
0

Kolejnym przeciwnikiem reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy U20 była kadra Turcji, która nie wygrała jeszcze żadnego meczu. O ile pierwszy set był dominacją biało-czerwonych, o tyle kolejne odsłony dostarczyły wielu wrażeń i mnóstwa ciekawych wymian. Ostatecznie po czterech setach kolejne zwycięstwo zapisali na swoim koncie biało-czerwoni.

Mecz od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli biało-czerwoni (2:0), ale siatkarze z Turcji szybko przystąpili do walki, odrabiając straty (2:2). Między zespołami nawiązała się wymiana uderzeń, ale Polacy jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną objęli dwupunktowe prowadzenie (5:2). Następnie powiększali swój dorobek punktowy, choć przeciwnicy nie przestawali walczyć o wyrównanie wyniku. Biało-czerwoni nie pozwalali na odebranie sobie inicjatywy, prowadząc na obowiązkowej pauzie w grze (8:5). W dalszej fazie gry powiększali swój dorobek punktowy, wykorzystując nieuwagę rywali (14:6), w związku z czym prowadzili wyraźnie na drugim czasie technicznym (16:8). W decydującej fazie inauguracyjnej odsłony polscy siatkarze utrzymywali swoją przewagę, kontrolując przebieg gry. Pierwszą partię zakończyli na swoją korzyść z przewagą trzynastu punktów (25:12).

Drugiego seta od prowadzenia rozpoczęli Turcy (3:0). Polacy szybko przystąpili do gry, nawiązując walkę z rywalami (2:3). Minimalny komfort bezpieczeństwa utrzymywali po swojej stronie gracze tureckiego zespołu, ale biało-czerwoni nie tracili z nimi kontaktu. Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną wyrównali wynik (5:5), a następnie minimalnie prowadzili na obowiązkowej pauzie w grze (8:7). Po powrocie na boisko powiększali swoje prowadzenie (11:7) i utrzymywali swoich rywali na dystans. Turcy nie poddawali się bez walki, walcząc o doprowadzenie do remisu. Dokonali tego jeszcze przed drugim czasem technicznym (14:14), a następnie wyszli na prowadzenie (16:15). W decydującej fazie seta między zespołami trwała zacięta walka, w której nikt nie zwalniał tempa. Zaciętą końcówkę rozstrzygnęli na swoją korzyść biało-czerwoni (25:23).

Trzecią odsłonę zespoły rozpoczęły wymianą punktów (1:1), nawiązując między sobą walkę (3:3). Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną biało-czerwoni objęli dwupunktowe prowadzenie (5:3), ale rywale natychmiast je odrobili (5:5), a następnie prowadzili na obowiązkowej pauzie w grze (8:6). Po powrocie na boisko biało-czerwoni szybko odzyskali przewagę, lecz tuż przed drugą przerwą techniczną przeciwnicy ponownie wyrównali wynik (14:14). Na niej jednak minimalnie prowadzili Polacy (16:15). W decydującej fazie seta żadna z ekip nie zwalniała tempa, walcząc o każdy punkt. Ostatecznie szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść gracze z Turcji (26:24).

Czwarty set rozpoczął się korzystniej dla reprezentacji Polski (3:0), lecz gracze z Turcji szybko przystąpili do gry (3:3). Kibice ponownie obserwowali walkę punkt za punkt, a na pierwszej przerwie technicznej minimalnie prowadzili gracze z Turcji (8:7). Po wznowieniu gry między zespołami nadal trwała wyrównana walka i żadna z ekip nie mogła osiągnąć wyższej przewagi. Jeszcze przed drugim czasem technicznym Polacy wyszli na prowadzenie (15:12), ale rywale nie tracili z nimi kontaktu (15:15) i to oni prowadzili na przerwie (16:15). Ponownie zespoły toczyły ze sobą zaciętą walkę w końcowej fazie seta, a na tablicy wyników co chwilę pojawiał się remis. Ostatecznie więcej koncentracji zachowali biało-czerwoni (25:22).

Turcja – Polska 1:3 (12:25, 23:25, 26:24, 22:25)