ME U-20: Kaszewiak/Paszkowski z drugim zwycięstwem, Lewicki/Krzyżanowski z kolejną porażką

ME U-20: Kaszewiak/Paszkowski z drugim zwycięstwem, Lewicki/Krzyżanowski z kolejną porażką

620
0
PODZIEL SIĘ

Po południu reprezentanci Polski rozegrali swoje drugie spotkania w fazie grupowej mistrzostw Europy do lat 20. Maciej Kaszewiak i Mateusz Paszkowski zapisali na swoje konto kolejne zwycięstwo, a Maciej Lewicki i Bartłomiej Krzyżanowski musieli uznać wyższość rywali. Decydujące mecze rozegrane zostaną jutro.

 

W drugim meczu fazy grupowej Maciej Kaszewiak i Mateusz Paszkowski spotkali się z parą z Ukrainy. Premierowa odsłona pojedynku była bardzo wyrównana. Gra toczyła się punkt za punkt, a o zwycięstwie zadecydować musiała zacięta końcówka, w której lepsi okazali się Ukraińcy, wygrywając 21:19. W drugim secie Polacy nie pozostawili już złudzeń rywalom i zwyciężyli 21:13, doprowadzając tym samym do tie-breaka, w którym triumfowali 15:12 i w całym meczu 2:1.

 

Kaszewiak/Paszkowski – Sviridov/Palenko 2:1 (19:21, 21:13, 15:12)

 

 


 

 

Maciej Lewicki i Bartłomiej Krzyżanowski również po południu nie byli w stanie poradzić sobie z rywalami. W swoim drugim meczu zmierzyli się z parą ze Szwecji. Mimo iż spotkanie to od początku do końca było wyrównane, ale w decydujących fragmentach seta lepsi okazywali się przeciwnicy biało-czerwonych. W premierowej odsłonie Szwedzi wygrali 21:18, a w drugiej 21:19.

 

Link/Molin – Lewicki/Krzyżanowski 2:0 (21:18, 21:19)

 

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY