ME U-20: Kaszewiak/Paszkowski w ćwierćfinale

380
0

Mateusz Paszkowski i Maciej Kaszewiak z fazy grupowej Mistrzostw Europy do lat 20 awansowali od razu do drugiej rundy, w której zmierzyli się ze Szwedami. Polacy byli już w trudnej sytuacji, ale zdołali odwrócić losy spotkania i pokonali rywali po tie-breaku, zapewniając sobie awans do ćwierćfinału zawodów.

Maciej Kaszewiak i Mateusz Paszkowski spotkanie z duetem Link/Molin rozpoczęli od wyrównanej gry punkt za punkt, lecz jako pierwsi dwupunktowe prowadzenia zapewnili sobie Szwedzi. Biało-czerwoni nie dali rywalom okazji do powiększania zaliczki i doprowadzili do remisu (14:14). Duet Link/Molin cały czas był o krok przed Polakami (18:16), ale Maciej Kaszewiak i Mateusz Paszkowski nadal próbowali walczyć o wyrównanie (18:19). Biało-czerwoni w końcówce doprowadzili do remisu (20:20), ale nie zdołali odwrócić losów tej odsłony (20:22). Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej gry, ale szybko na prowadzenie wyszli Szwedzi (4:2). Polacy nie pozwalali przeciwnikom budować wysokiej zaliczki (7:7) i przejęli kontrolę nad przebiegiem partii (9:7). Żaden z duetów nie potrafił długo utrzymać przewagi i na tablicy wyników co chwilę widniał remis (10:10). Reprezentanci Polski byli o krok przed duetem Link/Molin (14:12) i stale powiększali zaliczkę (16:12), pewnie wygrywając trzeciego seta (21:15). Maciej Kaszewiak i Mateusz Paszkowski dobrze otworzyli tie-breaka (2:0), ale duet Link/Molin szybko wyszedł na prowadzenie (4:2). Polacy nie zamierzali się poddać i po raz kolejny odwrócili przebieg gry (8:4). Od tego momentu to biało-czerwoni nadawali rytm gry (13:8) i zakończyli seta na swoją korzyść (15:8), awansując do ćwierćfinału.

Kaszewiak/Paszkowski – Link/Molin 2:1 (20:22, 21:15, 15:8)

Źródło: Informacja własna