ME U-20: Jedna polska para nadal walczy o medale

346
0

Maciej Kaszewiak i Mateusz Paszkowski zwyciężyli we wszystkich spotkaniach grupowych, dzięki czemu uzyskali bezpośredni awans do drugiej rundy. Z kolei ich koledzy, Maciej Lewicki i Bartłomiej Krzyżanowski, przegrali w trzech pojedynkach i pożegnali się z turniejem, zajmując dwudzieste piąte miejsce.

Maciej Kaszewiak i Mateusz Paszkowski w swoim ostatnim meczu fazy grupowej zmierzyli się z turniejową jedynką. Ich rywalami była para z Turcji. Premierowa odsłona nie rozpoczęła się po myśli młodych Polaków, którzy w secie tym przegrali 13:21. W kolejnej partii poradzili sobie znacznie lepiej, doprowadzając do zaciętej końcówki, z której wyszli zwycięsko (22:20). W tie-breaku biało-czerwoni kontrolowali już przebieg partii i triumfowali w niej 15:6 i w całym meczu 2:1.

Ozdemir/Cebeci – Kaszewiak/Paszkowski 1:2 (13:21, 22:20, 6:15)

Przed ostatnim spotkaniem fazy grupowej Maciej Lewicki i Bartłomiej Krzyżanowski mieli szanse na awans, musieli jedynie zwyciężyć 2:0. Ta sztuka niestety nie udała im się. W pierwszym secie przegrali 11:21, a w drugiej, mimo iż zdobyli więcej punktów, to i tak musieli uznać wyższość rywali, którzy wygrali 21:17 i w całym meczu 2:0. Polakom nie udało się zwyciężyć w żadnym meczu fazy grupowej, dlatego też zakończyli udział w turnieju na dwudziestym piątym miejscu.

Chatzinikolaou/Kostoglou – Lewicki/Krzyżanowski 2:0 (21:11, 21:17)