ME: Polacy zagrają w kolejnej rundzie!

32
0

Reprezentacja Polski w ramach 1/8 mistrzostw Europy rozgrywanych w czterech krajach, w Apeldoorn zmierzyła się z Hiszpanami. Spotkanie zakończyło się w trzech setach zwycięstwem podopiecznych trenera Vitala Heynena, którzy zdominowali przeciwników i wywalczyli awans od kolejnego etapu.

Spotkanie Polaków z Hiszpanami rozpoczęło się po myśli zawodników z Polski, którzy już w pierwszych akcjach zapewnili sobie zaliczkę (6:3) i utrzymywali trzypunktowe prowadzenie (8:5). Skuteczne bloki oraz mocne zagrywki po stronie biało-czerwonych pozwoliły im na zwiększenie przewagi (14:9), lecz reprezentacja Hiszpanii zniwelowała część strat po błędach Polaków (11:14). Maciej Muzaj i Mateusz Bieniek ponownie skutecznie zaczęli grać blokiem, dzięki czemu zaliczka biało-czerwonych była wysoka (18:14), a jej utrzymaniu sprzyjały pomyłki Hiszpanów (21:17). W końcówce o losach seta zadecydowała dobra dyspozycja w polu serwisowym Wilfredo Leona (25:18).

Po wyrównanym początku (3:3), reprezentacja Polski szybko zaczęła budować prowadzenie (5:3) i po mocnych atakach Macieja Muzaja i Michała Kubiaka przejęli kontrolę nad grą (9:3). Hiszpanie zaczęli zatrzymywać biało-czerwonych blokiem (5:9), ale popełniali błędy w polu serwisowym, co utrudniało im odrabianie strat (8:12). Polacy ponownie odskoczyli rywalom dzięki grze blokiem i wykorzystywaniu przechodzących piłek (15:8). Reprezentacja Hiszpanii nie była w stanie utrzymać koncentracji, a brak kończącej pierwszej akcji skutkował dobrymi blokami biało-czerwonych (19:11). Końcówka ponownie należała do Wilfredo Leona, który z pola serwisowego zanotował serię punktów i zakończył seta wynikiem 25:13.

Trzecia odsłona zaczęła się od szczelnych bloków Polaków (3:0), a kolejne akcje przynosiły im coraz wyższą zaliczkę (6:1). Błędy w zespole z Hiszpanii powodowały, że ich straty stale rosły (2:9). Biało-czerwoni nie zwalniali ręki w ataku i zagrywce, dzięki czemu utrzymywali prowadzenie (13:6). Michał Kubiak i Wilfredo Leon byli nie do zatrzymania w ataku, dzięki czemu reprezentacja Polski utrzymywała wysoką zaliczkę (17:8) i pewnie zbliżała się do zwycięstwa w secie (19:10). Kolejne skuteczne akcje Polaków umocniły ich zaliczkę (23:14) i pozwoliły na zwycięstwo w trzeciej odsłonie wynikiem 25:16.

Polska – Hiszpania 3:0 (25:18, 25:13, 25:16)

Polska: Piotr Nowakowski, Maciej Muzaj, Wilfredo Leon, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek, Paweł Zatorski (libero) oraz Damian Wojtaszek (libero), Marcin Komenda, Dawid Konarski

Hiszpania: Angel Trinidad de Haro, Victor Rodriguez Perez, Jorge Fernandez Valcarel, Andreas Villena, Miguel Fornes, Juan Gonzalez, Aaron Gamiz (libero) oraz Augusto Colito, Miguel De Amo, Mario Ferrera, Jardi Ramon Ferragut, Alejandro Vigil

Źródło: informacja własna