ME, gr. B: Trzysetowa wygrana Włochów

534
0

W swoim drugim meczu w ramach tegorocznych mistrzostw Europy reprezentacja Włoch zmierzyła się z kadrą Chorwacji. Włosi od początku kontrolowali przebieg spotkania, choć reprezentanci Chorwacji próbowali odwrócić losy starcia na swoją korzyść. Ostatecznie ze zwycięstwa mogli się cieszyć siatkarze włoskiej ekipy.

Pojedynek rozpoczął się wymianą uderzeń po obu stronach siatki. Chorwaci wyszli na trzypunktową przewagę (5:2) i taka różnicę oczek utrzymali do pierwszej przerwy technicznej (8:5). Po powrocie na boisko Włosi zdołali doprowadzić do remisu (8:8) i kibice mogli obserwować wyrównany fragment gry. Jeszcze przed drugim czasem technicznym reprezentanci Włoch osiągnęli dwa oczka przewagi (13:11) i z taką różnicą punktową zeszli na drugą przerwę techniczną (16:14). Po wznowieniu gry siatkarze Italii zdobywali kolejne punkty, powiększając swoje prowadzenie nad rywalami. Chorwaci próbowali odrobić stracone oczka, jednak ostatecznie górą w inauguracyjnej partii okazali się Włosi (25:22).

Druga partia miała wyrównany początek. Drużyny od razu nawiązały między sobą zaciętą wymianę uderzeń. Na pierwszej przerwie technicznej minimalnie prowadzili Chorwaci (8:7). Po wznowieniu seta między drużynami nadal trwała wyrównana walka, a na tablicy wyników co chwilę widniał remis. Na drugim czasie technicznym dwa oczka przewagi osiągnęli reprezentanci Włoch (16:14). W decydującej fazie seta siatkarze Italii zdobywali kolejne punkty, powiększając swoją zdobycz punktową. Chorwaci próbowali odrobić straty, lecz skuteczniejsi okazali się podopieczni trenera Blengini Gian Lorenzo (25:21).

Trzecia partia także rozpoczęła się wymianą uderzeń po obu stronach siatki, a następnie między drużynami nawiązała się wyrównana walka. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili Włosi (8:6). Po powrocie na boisko gracze Italii stale powiększali swoje prowadzenie, wykorzystując słabszy moment gry rywali. Na drugim czasie technicznym ponownie prowadzili siatkarze włoskiej ekipy (16:11). W końcowej fazie trzeciej partii Włosi utrzymywali prowadzenie, choć gracze z Chorwacji próbowali odrobić straty. Ostatecznie cały pojedynek rozstrzygnęli na swoją korzyść zawodnicy Italii (25:19).

Chorwacja – Włochy 0:3 (22:25, 21:25, 19:25)

Chorwacja: Tsimafei Zhukouski, Danijel Galic, Igor Omrcen, Ivan Raic, Sime Vulin, Toni Kovacevic, Ivan Mihajl, Sven Sarcevic (libero) oraz Filip Sestan, Hrvoje Zelenika, Inoslav Krinic

Włochy: Osmany Juantorena, Simone Gannelli, Ivan Zaytsev, Filippo Lanza, Simone Buti, Matteo Piano, Massimo Colaci (libero) oraz Pasquale Sottile