ME, gr. B: Trzypunktowe zwycięstwo Włochów

234
0

Po dniu przerwy do rywalizacja wróciła grupa B, rozgrywająca swoje mecze w Szczecinie. W niedzielne popołudnie Włosi podejmowali reprezentację Słowacji. Włoski zespół w pierwszym spotkaniu uległ 2:3 Niemcom, Słoweńcy także przegrali inauguracyjny mecz. Dziś lepsi okazali się siatkarze z Włoch, którzy wygrali 3:0.

Od dobrej zagrywki Olega Antonova i prowadzenia 6:0 seta rozpoczęli Włosi. Po ataku Filippo Lanzy zespoły zeszły na pierwszą przerwę techniczną przy sześciopunktowym prowadzeniu włoskiego zespołu (8:2). Reprezentacja Włoch kontynuowała swoja skuteczna grę, a Słowacy nie potrafili tego przełamać. Rozpędzeni włoscy siatkarze na drugiej regulaminowej pauzie prowadzili już 16:7. Zespół ze Słowacji popełniał dodatkowo błędy własne, miał problemy z przyjęciem zagrywki (8:21). Włosi zdominowali tę partię i pewnie doprowadzili ją do końca, zwyciężając do 14.

Drugi set rozpoczął się już bardziej wyrównaną grą (3:3). Włoscy gracze nie potrzebowali dużo czasu, by uzyskać przewagę (7:5). Reprezentacja Słowacji w tej odsłonie nie zamierzała znowu gładko przegrać, w końcu w tej drużynie zafunkcjonował skuteczny blok i na tablicy wyników pojawił się remis (9:9), a po asie serwisowym Marcela Luxa to Słoweńcy wyszli na prowadzenie (11:9). Jeszcze przed drugą przerwą techniczną włoski zespół zniwelował przewagę rywala i był o dwa „oczka” lepszy (16:14). W decydującej fazie tej odsłony to podopieczni Gianlorenzo Blenginiego zagrali skuteczniej i kontrolowali przebieg gry (23:18), by po chwili wygrać partię 25:19 i prowadzić w meczu 2:0.

Obie ekipy trzecią partię rozpoczęły równo (4:4). Udany atak Filippo Lanzy dał Włochom ósmy punkt (8:7). Po włoskiej stronie zaczęły pojawiać się błędy własne i to Słowacy byli minimalnie lepsi w kolejnej fazie tego seta (9:10). Po chwili prowadzenie się zmieniło i to włoscy siatkarze byli w korzystniejszej sytuacji (16:14). Po wznowieniu gry kolejną akcję na swoje konto zapisali Włosi, co zmusiło trenera Słowaków do wzięcia czasu. Przerwa nie zepsuła dobrej passy włoskich siatkarzy, Filippo Lanza popisał się kolejnym asem serwisowym i prowadzenie Włochów jeszcze się powiększyło (19:15). Reprezentacja Włoch do końca zagrała skoncentrowana i pewnie zwyciężyła seta do 25:20 i całe spotkanie 3:0.

Słowacja – Włochy 0:3 (14:25, 19:25, 20:25)

Słowacja: Emanuel Kohut, Peter Ondrovic, Matej Patak, Milna Bench, Stefan Chrtiansky, Juraj Zatko, Matej Kubs (libero) oraz Daniel Koncal, Michal Petras, Peter Mlynarcik, Marcel Lux, Martin Turis, Marek Ludha

Włochy: Simone Giannelli, Luca Vettori, Daniele Mazzone, Filippo Lanza, Matteo Piano, Oleg Antonov, Massimo Colaci (libero) oraz Luca Spirito

Źródło: informacja własna