ME, gr. B: Szybkie zwycięstwo reprezentacji Estonii

ME, gr. B: Szybkie zwycięstwo reprezentacji Estonii

680
0
PODZIEL SIĘ

Reprezentacja Chorwacji po wczorajszej porażce z Włochami rozegrała dziś kolejne, ostatnie już, spotkanie fazy grupowej mistrzostw Europy. Ich przeciwnikami byli Estończycy. Reprezentanci Estonii od początku kontrolowali przebieg spotkania, wykorzystując pomyłki po stronie Chorwatów, i w rezultacie to oni mogli świętować zwycięstwo w całym meczu.

 

Mecz rozpoczął się korzystniej dla reprezentacji Estonii, która już na starcie wypracowała sobie aż siedmiopunktowe prowadzenie (7:0). Chorwaci rozpoczęli odrabianie strat, jednak na pierwszej przerwie technicznej nadal prowadzili Estończycy (8:2). Po powrocie na boisko siatkarze z Estonii powiększali swoją zdobycz punktową, choć gracze chorwackiej ekipy próbowali zniwelować straty. Na drugim czasie technicznym ponownie prowadzili siatkarze reprezentacji Estonii (16:12), a po wznowieniu gry zdobywali kolejne oczka. W rezultacie to oni zapisali tę partię na swoja korzyść (25:19).

 

Drugą partię korzystniej rozpoczęli Chorwaci, osiągając dwa oczka przewagi nad rywalami (2:0). Estończycy zdołali odrobić stracone punkty i między zespołami nawiązała się wyrównana walka. Na pierwszej przerwie technicznej minimalne prowadzenie objęli zawodnicy z Chorwacji (8:7). Po powrocie na plac gry kibice w dalszym ciągu mogli obserwować emocjonujący fragment gry. Na drugim czasie technicznym dwoma oczkami prowadzili gracze estońskiej drużyny (16:14). W decydującej fazie drugiej partii Estończycy powiększyli swoją przewagę do trzech punktów (18:15), a następnie stale ją powiększali i w rezultacie zapisali na swoim koncie także drugą odsłonę (25:18).

 

Trzecia partia rozpoczęła się wymiana uderzeń po obu stronach siatki. Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną Estończycy zdołali osiągnąć dwa oczka przewagi (5:3), a na obowiązkowej pauzie w grze to prowadzenie wzrosło do czterech punktów (8:4). Po powrocie na boisko siatkarze estońskiej drużyny utrzymywali swoje prowadzenie, choć Chorwaci próbowali zniwelować straty do swoich rywali. Na drugim czasie technicznym w dalszym ciągu na prowadzeniu utrzymywali się zawodnicy reprezentacji Estonii (16:7). Po wznowieniu gry Zawodnicy estońskiej ekipy powiększali swoją zdobycz punktową i w rezultacie to oni zapisali na swoim koncie zwycięstwo w całym meczu (25:10).

 

Estonia – Chorwacja 3:0 (25:19, 25:18, 25:10)

 

 

Składy drużyn:

 

Estonia: Keith Pupart, Ardo Kreek, Kert Toobal, Robert Tath, Oliver Venno, Andri Aganits, Rait Rikbert (libero) oraz Henri Treial,

 

Chorwacja: Tsimafei Zhukouski, Danijel Galic, Igor Omrcen, Sime Vulin, Toni Kovacevic, Hrvoje Zelenika, Ivan Mihalj, Sven Serceviv (libero) oraz Filip Sestan, Fran Peterlin, Inoslav Krnic,

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY