Mauro Berruto cieszy się z brązowego medalu

Mauro Berruto cieszy się z brązowego medalu

570
0
PODZIEL SIĘ

Turniej finałowy Ligi Światowej 2014 przeszedł już do historii. Złoto zdobyła reprezentacja Stanów Zjednoczonych, srebro Brazylijczycy, a brązowy krążek wywalczyli gospodarze – Włosi. Z pewnością włoscy kibice liczyli na więcej niż trzecie miejsce, zwłaszcza biorąc pod uwagę to jak Italia prezentowała się w rozgrywkach grupowych.

 

Po dotkliwej porażce 0:3 z Brazylijczykami w półfinale nastroje włoskich kibiców i samych zawodników nie były dobre. Ale szkoleniowiec Mauro Berruto nie pozwolił swoim podopiecznym zwątpić w swoje siły i umiejętności. „Po półfinałowym spotkaniu spojrzeliśmy wszyscy na siebie i wiedzieliśmy co mamy zrobić. Powiedzieliśmy sobie, że musimy grać na wyższym poziomie” – powiedział po tym meczu trener. Mauro Berruto jest zadowolony z rezultatu jaki osiągnęła jego drużyna, mimo iż oczekiwania były z pewnością większe. Medal cieszy, zwłaszcza ten, który zdobywa się przed własną publicznością.

 

Włoski szkoleniowiec zaznacza, że na zespole spoczywała spora presja i być może była ona przyczyną tej porażki z Brazylią. Najważniejsze było to, że drużyna kolejny mecz, z Iranem, zagrała już na swoim poziomie. „Mecz z Iranem pokazał, że jesteśmy w dobrej kondycji fizycznej i technicznej” – tak Mauro Berruto podsumował spotkanie o brązowy medal.

 

Warto również wspomnieć, że Włosi nie wystąpili w najważniejszych meczach w pełnym składzie. Kolegom nie mógł pomóc Jiri Kovar, który nabawił się drobnego urazu kolana. Jednak brak tego zawodnika nie powinien być usprawiedliwieniem dla nie najlepszej postawy Włochów w spotkaniu półfinałowym, uważa trener. Oczywiście docenia on klasę swojego zawodnika i jego pomoc przez całą Ligę Światową. Mauro Berruto ma nadzieję, że w najważniejszych spotkaniach sezonu reprezentacyjnego będzie mógł skorzystać ze wszystkich swoich podopiecznych.

 

Włosi, podobnie jak większość ekip biorących udział we wrześniowych Mistrzostwach Świata, rozpoczną niedługo przygotowania do tej imprezy. Ale włoski szkoleniowiec jeszcze nie koncentruje się na Mundialu. Póki co, chce się cieszyć ze zdobytego medalu. W najbliższym czasie cały sztab trenerski będzie się zastanawiał co należy poprawić w grze Włochów, aby na Mistrzostwach Świata osiągnąć lepszy wynik niż trzecie miejsce.

 

 

 

Autor: Izabela Gaweł

 

Źródło: www.worldofvolley.com/opracowanie własne

 

BRAK KOMENTARZY