Matthew Anderson najlepszym siatkarzem w Stanach Zjednoczonych

2
0

Choć wydawać by się mogło, że 2018 rok przeszedł już do historii, to jednak w dalszym ciągu trwają podsumowania i plebiscyty, które mają wyróżnić najlepszych sportowców minionych dwunastu miesięcy. Matthew Anderson, który w trakcie sezonu ligowego gra w Zenicie Kazań, został wybrany najlepszym siatkarzem Stanów Zjednoczonych.

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych miniony sezon zakończyła z dwoma brązowymi medalami, a wyróżniającą się postacią w drużynie był Matthew Anderson. Podczas Ligi Narodów amerykański zespół awansował do turnieju finałowego w Lille, a w meczu o brązowy medal podopieczni trenera Johna Sperawa pokonali reprezentację Brazylii. W trakcie całego turnieju Matthew Anderson rozegrał 45 setów, a dodatkowo został wybrany najlepszym atakującym Final Six. Podczas wrześniowych mistrzostw świata rozgrywanych we Włoszech i Bułgarii Amerykanie najpierw bez problemów przeszli pierwszą fazę rozgrywek, a następnie po meczach w Sofii zespół awansował do turnieju finałowego w Turynie. Reprezentacja Stanów Zjednoczonych, awansowała do półfinałów, ale w tym starciu lepsi okazali się Polacy, a w meczu o brąz Amerykanie pokonali reprezentację Serbii. Matthew Anderson zagrał w czterdziestu setach na czterdzieści pięć, jakie rozegrali podopieczni John’a Speraw’a, a dobra postawa atakującego skutkowała kolejną nagrodą indywidualną. W ostatnim sezonie Matthew Anderson zdobył dla swojej reprezentacji 386 „oczek” w tym 35 asów serwisowych oraz 24 bloki.

Nadchodzący sezon reprezentacyjny będzie dużo bardziej wymagający niż miniony. Amerykanie wezmą udział w Lidze Narodów, gdzie jako gospodarze, są pewni gry w turnieju finałowym. Dodatkowo reprezentacja Stanów Zjednoczonych zagra w Pucharze Mistrzów NORCECA oraz w przypadku kwalifikacji zespół weźmie udział w Pucharze Świata. Najważniejszymi zawodami w 2019 będzie jednak interkontynentalny turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich. Podczas sierpniowych kwalifikacji amerykański zespół zmierzy się z reprezentacją Belgii, Holandii oraz Korei Południowej.

Źródło: teamusa.org/opracowanie własne