Mateusz Masłowski zamienił Rzeszów na Radom

Mateusz Masłowski zamienił Rzeszów na Radom

44
0
PODZIEL SIĘ

Mateusz Masłowski po trzech sezonach występów w Asseco Resovii Rzeszów opuszcza rodzinne miasto i w kolejnych rozgrywkach zagra w Cerrad Czarnych. „Bardzo się cieszę i jestem dumny, że w przyszłym sezonie będę mógł bronić barw Cerrad Czarnych Radom” – powiedział libero po podpisaniu kontraktu. 

 

Nowy nabytek Cerradu Czarny Radom to wychowanek rzeszowskiego klubu, z którym związany był przez wszystkie lata swojej zawodowej kariery. Masłowski może pochwalić się czteroletnim doświadczeniem z plusligowych parkietów, a swój debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej zaliczył w sezonie 2013/2014, gdzie w barwach Asseco Resovii rozegrał pięć spotkań

 

W sezonach 2014/2015 oraz 2015/2016 występował w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale, gdzie święcił największe sukcesy w dotychczasowej karierze z reprezentacją Polski. W tym czasie Mateusz Masłowski sięgnął z reprezentacją biało-czerwonych po: Mistrzostwo Europy Kadetów, złoty medal Olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy, Mistrzostwo Świata Kadetów, a następnie Mistrzostwo Europy Juniorów oraz Mistrzostwo Świata Juniorów. Podczas gry w SMS-ie Spała, Mateusz Masłowski wraz z kolegami z drużyny w sezonie 2015/2016 zajął drugie miejsce w rozgrywkach I ligi, ulegając w walce o mistrzowski tytuł z GKS-em Katowice. 22-letni zawodnik w 2014 i 2016 roku sięgnął po Mistrzostwo Polski Juniorów, gdzie uznawany był najlepszym broniącym całych zawodów.

 

Po grze w SMS-ie Spała, przez kolejne trzy lata fani siatkówki Mateusza Masłowskiego mogli oglądać w barwach Asseco Resovii Rzeszów. Z tym klubem libero sięgnął po Superpuchar Polski oraz wicemistrzostwo kraju. Mateusz Masłowski w rozgrywkach PlusLigi łącznie rozegrał cztery sezony, na które złożyło się 73 występy.

 

Po trzech latach Masłowski przenosi się do ekipy z Radomia i nie ukrywa swojej radości z podpisanego kontraktu z tym klubem. „Bardzo się cieszę i jestem dumny, że w przyszłym sezonie będę mógł bronić barw Cerrad Czarnych Radom. Od zawsze ten klub bardzo mi się podobał. Głównie ze względu na jego tradycje i sposób w jaki co roku konstruowana jest drużyna, która zawsze charakteryzuje się dużą walecznością. Nie mogę doczekać się już pierwszego meczu i atmosfery, jaka  panuje na hali MOSiR-u, gdzie kibice swoim dopingiem potrafią pomóc zawodnikom stworzyć prawdziwą „wojnę sportową” na boisku” – powiedział nowy libero Cerrad Czarnych Radom, Mateusz Masłowski.

 

Trwa budowa składu

 

Do tej pory klub z Radomia ogłosił pozyskanie Mateusza Masłowskiego, Karola Butryna oraz Michała Kędzierskiego, o którego transferze pisaliśmy TUTAJ. Z zespołem pożegnali się natomiast Tomasz Fornal, Kamil Kwasowski, Wojciech Żaliński, Norbert Huber, Jakub Rybicki oraz Maksim Zhigalov. Na kolejny rok w zespole z Radomia zdecydowali się pozostać Alen Pajenk, Michał Filip oraz Dejan Vinčić.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów przeczytacie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: www.wksczarni.pl/informacja własna

BRAK KOMENTARZY