Mateusz Malinowski dalej w Aluronie Virtu Warcie Zawiercie

Mateusz Malinowski dalej w Aluronie Virtu Warcie Zawiercie

43
0
PODZIEL SIĘ

Włodarze Aluronu Virtu Warty  Zawiercie regularnie ogłaszają zawodników, którzy w przyszłym sezonie w dalszym ciągu występować będą w barwach zawierciańskiej drużyny. Dziś klub potwierdził, że w zespole pozostanie atakujący, Mateusz Malinowski. Jest to trzeci zawodnik, po Michale Masnym oraz Grzegorzu Boćku, który pozostanie w Zawierciu.

 

Sezon na plus

 

Mateusz Malinowski doświadczenie na ligowych parkietach zbierał w Jastrzębskim Węglu, Lubinie oraz Szczecinie. W każdym z tych zespołów pełnił jednak rolę drugiego atakującego i wchodził na parkiet zadaniowo. Po zakończeniu sezonu 2017/2018 Mateusz Malinowski zdecydował się na zmianę klubu i opuszczenie Stoczni Szczecin. Ostatecznie wybór siatkarza padł na zespół Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Od pierwszych spotkań Mateusz Malinowski o miejsce w wyjściowym składzie rywalizował z Grzegorzem Boćkiem. Ostatecznie w decydujących meczach niezwykle udanego dla zawiercian sezonu o sile ataku drużyny stanowił Mateusz Malinowski. Siatkarz w barwach zawierciańskiej drużyny rozegrał trzydzieści dwa spotkania i zdobył trzysta osiemdziesiąt dziewięć punktów, co uplasowało go na siódmym miejscu w rankingu najlepiej atakujących zawodników PlusLigi. Jak mówi sam zawodnik, ostatnie rozgrywki były prawdziwym sprawdzianem umiejętności, miał on bowiem okazję grać w meczach o stawkę. W sezonie 2019/2020 w dalszym ciągu kibice Aluron Virtu Warty Zawiercie będą mogli oglądać Mateusza Malinowskiego w szeregach swojego zespołu. Również w porównaniu z ostatnimi rozgrywkami nie doszło do zmian na pozycji atakującego, więc w dalszym ciągu o miejsce w wyjściowym składzie Mateusz Malinowski rywalizował będzie z Grzegorzem Boćkiem, o którego przedłużeniu kontraktu pisaliśmy TUTAJ.

 

 

Ma być jeszcze lepiej

Zakończony sezon dla Aluronu Virtu Warty Zawiercie był niezwykle udany, ponieważ zespół od pierwszych kolejek spisywał się dobrze. Celem miało być miejsce lepsze niż to zajęte w sezonie 2017/2018, a ostatecznie zawiercianie awansowali do turnieju finałowego Pucharu Polski oraz zajęli czwarte miejsce na zakończenie rozgrywek. Teraz włodarze klubu będą chcieli postawić na stabilizację składu co ma pozwolić w utrzymaniu poziomu z zeszłego sezonu. Do tej pory swoje kontrakty na kolejne rozgrywki przedłużyli Michal Masny, Grzegorz Bociek oraz Mateusz Malinowski.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ

 

 

 

Źródło: aluronvirtu.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY