Matchball tygodnia: Wykonany plan, plaża na piątkę i „domknięcie” – wbrew pozorom...

Matchball tygodnia: Wykonany plan, plaża na piątkę i „domknięcie” – wbrew pozorom nie ma nudy

286
0
PODZIEL SIĘ

Czas tak szybko płynie i już mamy końcówkę lipca, tym samym zatem jesteśmy coraz bliżej najważniejszej imprezy w tym sezonie, czyli mistrzostw Europy siatkarzy, a wcześniej kolejnego już Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. A jak to w tym siatkarskim świecie bywa, czas oczekiwania na imprezy docelowe wypełniają inne ciekawe wydarzenia, których nie brakowało także w minionym tygodniu.

 

Belgowie na mistrzostwa

 

W minioną środę rozpoczęła się trzecia runda kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw świata. W turnieju wzięli udział Belgowie, Białorusini, Słowacy, Hiszpanie, Niemcy  i Estończycy. Od początku niczym burza w rozgrywkach szła kadra Belgii, a w niej najbardziej wyróżniającą się postacią był Sam Deroo, znany nam wszystkim z występów w PlusLidze. Kiedy przeglądałam statystyki meczów, przecierałam oczy ze zdumienia. Przyjmujący nie tylko podczas gry w sezonie ligowym udowadniał, że jest naprawdę świetnym zawodnikiem, ale także w ciągu ostatnich kilku dni udowodnił, że może wiele pomóc swojemu zespołowi. Ponadto z bardzo dobrej strony prezentowali się Robert Taht, kolejny siatkarz znany z występów w polskiej lidze, a także m.in. Gert van Walle. Podopieczni trenera Vitala Heynena po wczorajszej wygranej przypieczętowali swój awans do światowego czempionatu, który w przyszłym roku zostanie rozegrany w Bułgarii i we Włoszech.

 

Przypomnij sobie, jak przebiegało decydujące o awansie starcie między reprezentacją Estonii i Belgii

 

Idziemy na plażę

 

W minionym tygodniu w Olsztynie odbył się czterogwiazdkowy turniej w siatkówce plażowej. Do pierwszej rundy tej imprezy kwalifikację wywalczyły cztery polskie pary: Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak, Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Michał Bryl i Grzegorz Fijałek, jednak w drugiej rundzie kibice mogli podziwiać już tylko dwie z nich: duet Prudel/Kujawiak i Kantor/Łosiak. Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak zmierzyli się z parą z Białorusi, Kavalenka/Dziadkou i po tie-breaku mogli cieszyć się z awansu do ćwierćfinału zawodów. Druga z polskich par po dwóch setach musiała uznać wyższość Amerykańskiej pary Lucena/Dalhausser i ostatecznie zakończyła turniej w Olsztynie na 9 miejscu. Duet Prudel/Kujawiak w 1/4 finału zmierzył się z siatkarzami z Łotwy – parą Plavins/Regza. Niestety biało-czerwoni nie zdołali odeprzeć siły przeciwników, kończąc olsztyńską imprezę na 5 miejscu.

 

Przeczytaj, jak przebiegał ostatni mecz Mariusza Prudla i Kacpra Kujawiaka

 

Argentyński akcent w Katowicach

 

GKS Katowice to kolejna drużyna PlusLigi, która zamknęła skład na nadchodzący sezon. Władze katowickiej drużyny poinformowały w minionym tygodniu o zakontraktowaniu ostatniego siatkarza, którym jest Argentyńczyk Gonzalo Quiroga. Utalentowany przyjmujący ma być wzmocnieniem dla swojej drużyny. Jak wywiąże się ze swojej roli? O tym przekonamy się już za kilka tygodni.

 

Zobacz, co pisaliśmy o zakontraktowaniu Argentyńczyka przez klub z Katowic

 

Wieści z Włoch

 

Czas zbrojeń przed następnym sezonem trwa nie tylko w Polsce. W minionym tygodniu dwie włoskie ekipy zakończyły kompletowanie składu na kolejną edycję rozgrywek ligowych. Klub Diatec Trentino, będąc bardzo aktywnym na rynku transferowym, pozyskał czterech zawodników, którzy mogą w dużej mierze stanowić o sile swojej nowej drużyny – Eder Carbonera, Uroš Kovačević, Luca Vettori, Aidan Zingel. Do mniejszych zmian doszło zaś w ekipie Cucine Lube Civitanova, która zachowała trzon swojego zespołu.

 

Przypomnij sobie, co pisaliśmy o składach Diatec Trentino i Cucine Lube Civitanova

 

Jak już wspomniałam o szybkim upływie czasu, z jednej strony to takie może nie tyle smutne, ale wywołujące świadomość jakiegoś przemijania, jednak z drugiej odkrywanie kolejnych kart. Kart, które w siatkówce są stale pożądane. A zatem pozostańmy przy odmierzaniu czasu do kolejnych wydarzeń i obserwujmy co przyniesie nadchodzący tydzień.

 

Do następnego 😉

BRAK KOMENTARZY