Matchball tygodnia: Podzielność uwagi nie obca nikomu

Matchball tygodnia: Podzielność uwagi nie obca nikomu

15
0
PODZIEL SIĘ

Do kolejnej ważnej imprezy tego lata pozostały już ostatnie dni. W czwartek wystartują mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn, a Polacy pierwszy swój mecz rozegrają w piątek. Wrzesień jednak to czas, w którym uwagę musimy dzielić na dwa obozy. Drugi to ten ligowy, bowiem przygotowania trwają pełną parą.

 

Czas pracy i testów

 

Do rozpoczęcia mistrzostw Europy pozostało już niewiele. Tymczasem w Polsce przeżywamy okres doniesień z obozów ligowych. Drużyny szlifują formę przed zbliżającym się sezonem 2019/2020, w którym niektórzy będą mieli nie tylko coś do wywalczenia, ale może nawet coś do udowodnienia. Zwłaszcza sobie. Już niebawem zespoły rozpoczną serie meczów kontrolnych, z których na bieżąco będą wyciągać wnioski i wprowadzać je w życie. Razem z początkiem mistrzostw Europy swoje sprawdziany rozpoczną siatkarze Trefla Gdańsk i MKS-u Ślepsk Malow Suwałki, o czym pisaliśmy TUTAJ. W czwartek i w piątek obie ekipy rozegrają mecze sparingowe, a miejscem rywalizacji będzie Gdańsk. Nieco później, bo w sobotę swoją serię sparingów rozpoczną siatkarze Aluronu Virtu CMC Zawiercie, o czym pisaliśmy z kolei TUTAJ. W Krzeszowicach zmierzą się z ekipą GKS-u Katowice, a następnie będą mieli kilka dni na dalszą pracę nad konkretnymi elementami. Zdecydowanie więcej czasu na budowanie formy przed rozpoczęciem sprawdzianów mają siatkarze Cerradu Czarnych Radom, którzy pierwszy mecz kontrolny rozegrają dopiero 28 września, a o ich planach pisaliśmy TUTAJ.

 

Wzrost liczebności

 

Jedni ogłaszają swoje plany na najbliższą część przygotowań, a inni informują o powiększeniu swojego składu na treningach przygotowujących. Do zespołu PGE Skry Bełchatów w minionym tygodniu dołączyli Grzegorz Łomacz i Milan Katić, którzy opuścili zgrupowania swoich reprezentacji. Bełchatowianie są jedną z tych drużyn, które w przyszłym sezonie, można powiedzieć, że mają coś do udowodnienia. Wielokrotni medaliści mistrzostw Polski po ostatnim słabym sezonie, w którym zmagali się także z plagą kontuzji, staną przed poważnym wyzwaniem – poprawą wyniku i powrotem do czołówki. Mimo że liczba graczy PGE Skry się powiększyła, w dalszym ciągu przygotowania będą nieco utrudnione, przez wzgląd na obecność kilku graczy na zgrupowaniach swoich reprezentacji. Czas, w którym bełchatowianie będą pracowali w okrojonym składzie pozwoli im jednak na przygotowanie fizyczne, a to jest niezbędne do realizacji dalszych punktów przedsezonowych.

 

Wszyscy odliczamy czas do rozpoczęcia drugiej z najważniejszych imprez tego sezonu reprezentacyjnego. Polscy siatkarze po raz kolejny staną przed szansą walki o marzenia nie tylko swoje, ale i kibiców, dostarczając nam przy tym mnóstwa wrażeń. W międzyczasie też trzymać będziemy rękę na pulsie, jeśli chodzi o świat PlusLigi. A zatem wraz z kolejnym tygodniem września nadchodzi czas długich wieczorów z siatkówką.

 

Do następnego 😉

BRAK KOMENTARZY