Matchball tygodnia: Emocjonująco, a sezon się jeszcze nie zaczął

Matchball tygodnia: Emocjonująco, a sezon się jeszcze nie zaczął

311
0
PODZIEL SIĘ

Wracając dziś z Warszawy zastanawiałam się nad wszystkimi turniejami, które miały miejsce w minionym tygodniu. Zwłaszcza nad tym, co zaobserwowałam podczas Memoriału Zdzisława Ambroziaka. Chociaż nie wszystkie zespoły trenują już w komplecie, widać, że w zawodnikach jest duża wola walki, a to tylko zwiastuje kolejny emocjonujący sezon ligowy.

 

Sparingów i emocji przed sezonem nie brakuje!

 

Ten weekend stał pod dużym znakiem siatkarskich emocji. Nie brakowało przedsezonowych turniejów towarzyskich, na których zespoły sprawdzały swoją aktualną dyspozycję, szukały najlepszych ustawień, testowały najskuteczniejsze zagrania czy też zwyczajnie wyłapywały błędy, nad którymi w ciągu ostatnich dwóch tygodni należy popracować.

 

W Warszawie w hali Arena Ursynów odbył się coroczny Memoriał Zdzisława Ambroziaka. Turniej był rozgrywany już po raz dwunasty, a spotkały się w nim zespoły PlusLigi, prezentujące wysoki poziom. Tak też było. W hali na Ursynowie nie zabrakło dobrej siatkówki. Mimo że jeszcze nie wszystkie zespoły trenują w pełnym składzie, pokazały naprawdę dobry poziom gry, jak na dwa tygodnie przed rozpoczęciem PlusLigi. Wiadomo jednak, że nie wszyscy jeszcze się do końca zgrali, ale po atmosferze, która panuje w każdej z drużyn, widać, że wszystko idzie w dobrą stronę.

 

Dwunasty Memoriał Zdzisława Ambroziaka wygrali siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn. Olsztynianie dopiero od nieco ponad tygodnia mogą trenować w komplecie, jednak dosyć szybko każdy z zawodników odnalazł się w grze. Siatkarze z Olsztyna pokazali charakter swojej drużyny, pokonując najpierw w półfinale ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, która nie trenuje jeszcze w swoim najmocniejszym składzie, a w finale po pięciu setach okazali się skuteczniejsi od LOTOSU Trefla Gdańsk.

 

Zobacz, jak przebiegał finałowy mecz XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka

 

Siatkarze LOTOSU Trefla Gdańsk, mimo sytuacji, która od jakiegoś czasu spędzała sen z powiek nie tylko zawodnikom i władzom, ale także kibicom, nie przerwali swoich przygotowań. W warszawie zaprezentowali wysoki poziom, zwyciężając najpierw w półfinale Memoriału Ambroziaka z zespołem ONICO Warszawa. Na boisku widać było dobrą atmosferę drużynową, którą Gdańszczanie przekładali na swoją grę. W meczu finałowym przegrywali już 0:2, jednak powrócili do walki, pokazując charakter zespołu. Nie zdołali zwyciężyć, jednak udowodnili, że ich forma rośnie.

Trzecie miejsce w XII Memoriale Zdzisława Ambroziaka wywalczyli siatkarze drużyny ONICO Warszawa, którzy po czterech setach pokonali ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Oba zespoły nie trenują jeszcze w komplecie, jednak w każdym z nich widać już dobrą atmosferę.

 

Przeczytaj, jak przebiegał pojedynek o trzecie miejsce Memoriału Ambroziaka

 

Kolejnym turniejem, który był rozgrywany w ten weekend, był turniej Giganci Siatkówki. W Wieluniu oprócz zespołów PGE Skry Bełchatów i Cuprum Lubin zagrały zespoły z ligi włoskiej i belgijskiej: Revivre Milano i Noliko Maaseik. W pierwszym dniu turnieju siatkarze drużyny z Lubina zagrali z klubem włoskim, zaś bełchatowianie zmierzyli się z drugą z ekip zagranicznych. Niestety nie miałam możliwości oglądać tych pojedynków, z uwagi na inny turniej, ale z tego, co czytałam, w Wieluniu także nie zabrakło wrażeń. A jak zobaczyłam wynik tie-breaka w meczu bełchatowian  (29:27) przetarłam oczy ze zdumienia. Zatem w pierwszym dniu Gigantów Siatkówki, triumfowały polskie zespoły. Również w drugim dniu rozgrywek zwycięstwo odniosły drużyny PlusLigi. To pokazuje, że przygotowania do zbliżającego się sezonu idą pełną parą, a efekty są widoczne coraz wyraźniej. Dla siatkarzy PGE Skry Bełchatów ten turniej z pewnością był ważnym sprawdzianem przed meczem o Superpuchar Polski, który rozegrają już w najbliższą sobotę.

 

Zobacz, jak przebiegały pojedynki w pierwszym i w drugim dniu turnieju w Wieluniu

 

Turniej Partnerstwa Regionalnego Czarni w Kozienicach to następna impreza towarzyska rozegrana w minionym tygodniu. W tym turnieju wzięły udział cztery zespoły ligowe: Aluron Virtu Warta Zawiercie, Cerrad Czarni Radom, Dafi Społem Kielce oraz ESPADON Szczecin. Bez porażki przez turniej przeszli siatkarze ESPADONU Szczecin.

 

Przeczytaj, jak przebiegały mecze ostatniego dnia turnieju w Kozienicach

 

Również siatkarze Asseco Resovii Rzeszów zagrali w minionym tygodniu w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Rzeszowianie w tej imprezie zmierzyli się z włoskim Gi Group Monza, ukraińskim Lokomotiv Charków, oraz argentyńskim UPCN San Juan Volley Club. Rzeszowianie zdołali zwyciężyć jedynie w pierwszym dniu zmagań, pokonując w trzech setach Lokomotiw Charków. W starciu z zespołem z Włoch i z Argentyny musieli zaś uznać wyższość przeciwników.

 

Zobacz, jak przebiegał pierwszy, drugi oraz trzeci dzień turnieju w Krośnie

 

Walka o pierwsze trofeum już w sobotę!

 

W sobotę rozpocznie się sezon dla dwóch Polskich drużyn. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skra Bełchatów zagrają o Superpuchar Polski. Mecz w Bełchatowie będzie bardzo ważny dla obu zespołów, bowiem otworzy sezon, a zdobycie pierwszego trofeum da zwycięskiej drużynie komfort psychiczny przed meczami ligowymi. Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle do tej pory jeszcze nie trenowali w swoim najmocniejszym składzie, a na dodatek drużyna boryka się z kontuzjami.

 

Przeczytaj, co na temat utrudnień w przygotowaniach oraz odnośnie meczu o Superpuchar Polski powiedział Rafał Buszek

 

To był naprawdę bardzo emocjonujący i produktywny weekend dla drużyn PlusLigi. Mecze kontrolne pokazały na jakim etapie znajdują się zespoły na dwa tygodnie przed startem PlusLigi, a także dał kibicom namiastkę tego, co ich czeka w sezonie ligowym. Już w sobotę zostanie rozegrany mecz o Superpuchar Polski, ale oprócz tego odbędzie się także Memoriał Arkadiusza Gołasia, w którym zmierzą się siatkarze zespołu ONICO Warszawa, Jastrzębskiego Węgla, GKS-u Katowice oraz przedstawiciel niemieckiej Bundesligi, Berlin Recycling Volleys.

 

Do następnego 😉

BRAK KOMENTARZY