Matchball tygodnia: Emocje nie zawsze są jednak gwarantem

285
0

Wiecie, że w siatkówce nawet emocje nie są gwarantem meczu? A przynajmniej czasami. Na pewno tak było w przypadku minionego weekendu w Warszawie, w Zawierciu w sumie też, w Lubinie… nie, tam było nieco więcej wrażeń, ale też bez szału. Emocji za to nie zabrakło w siatkarskim świecie i w środku minionego tygodnia.

Próbowali, ale za dużo błędów

Zaczynając tradycyjnie od PlusLigi, w piątek rozpoczęła się siedemnasta kolejka spotkań, a wtedy rozegrane zostały dwa mecze. W telewizji mogliśmy obejrzeć mecz Espadonu Szczecin z ekipą Cuprum Lubin. Powiem tak, że były momenty jakiejś walki, ale w sumie całe widowisko psuły błędy. Błędy gości, które wykorzystywali lubinianie. Chociaż po dwóch przegranych odsłonach w trzecim secie szczecinianie powrócili do walki, rozstrzygając tę partię na swoją korzyść, siatkarze z Lubina nie oddali inicjatywy w całym meczu, dopisując do tabeli komplet punktów. Najlepszym graczem spotkania zasłużenie został Łukasz Kaczmarek.

Przypomnij sobie przebieg pojedynku w Lubinie

Mistrzowie nie do zdarcia

W sobotę doszło do dwóch starć z tytułu tych „hitowych”. Jednak „hitowe” okazały się tylko z nazwy. Ale po kolei! W pierwszym meczu niepokonana ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzyła się z drużyna Jastrzębskiego Węgla i wiecie? Nadal jest niepokonana. Jastrzębianie zdołali ugrać tylko jednego seta – pierwszego. W kolejnych odsłonach grę kontrolowali już mistrzowie Polski, notując siedemnaste z rzędu zwycięstwo.

Przypomnij sobie, jak przebiegał mecz w Jastrzębiu-Zdroju

Koncert w stolicy

Kolejnym starciem, które było określane tym zapowiadającym się niezwykle emocjonująco, było spotkanie zespołu ONICO Warszawa z Treflem Gdańsk na warszawskim Torwarze. Trudno było wskazać faworyta i każdy spodziewał się dłuższego meczu, a ten zakończył się po trzech setach. Takich, w których gospodarze nie mieli problemu z dyktowaniem warunków gry. Wykorzystywali każde potknięcie po stronie gdańszczan, notując dziewiąte z rzędu zwycięstwo, wliczając w to Puchar Polski. Najlepszym graczem został Wojciech Włodarczyk, który faktycznie imponował swoją grą.

Przypomnij sobie przebieg meczu w Warszawie

Jurajscy Rycerze pokazali, na co ich stać

W niedzielę natomiast zostały rozegrane ostatnie starcia. W telewizji mogliśmy zobaczyć pojedynek, który także miał obfitować w jakieś fajne wrażenia. Tak się mogło wydawać po pierwszym secie zakończonym na przewagi. Rzeczywistość była jednak inna. Siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie w trzech setach pokonali ekipę PGE Skry, rewanżując się tym samym za porażkę w Bełchatowie. Zawiercianie zaprezentowali w niedzielę niesamowity pokaz siły, wolę walki i wykorzystali swoją szansę. Podopieczni trenera Roberto Piazzy pomogli im trochę swoją słabą grą i mnóstwem błędów. Trzeba przyznać beniaminkowi PlusLigi, że rozegrał kapitalne zawody, w pełni zasługując na zwycięstwo za trzy punkty.

Przypomnij sobie przebieg meczu w Zawierciu

Wielka czwórka

W środę odbyły się ćwierćfinałowe mecze w ramach Pucharu Polski. W pierwszych trzech spotkaniach nie było jakichś szczególnych emocji. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po trzech setach pokonała Krispol Wrześnię, siatkarze Trefla Gdańsk zwyciężyli takim samy wynikiem z drugim I-ligowym zespołem, AZS-em PWSZ Stal Nysa i również PGE Skra Bełchatów w starciu z Asseco Resovią Rzeszów zwyciężyła po trzech setach. Najwięcej emocji zapowiadało starcie ONICO Warszawa z Jastrzębskim Węglem. Tak też było! Mecz okazał się naprawdę bardzo emocjonujący i zakończył się dopiero po tie-breaku na korzyść warszawian. Gospodarze przegrywali już 1:2, ale powrócili do walki w trzeciej odsłonie, wygrywając cały mecz i awansując po raz pierwszy w historii klubu do najlepszej czwórki Pucharu Polski. W nim zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów, zaś ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra z Treflem Gdańsk. Chyba najbardziej emocjonująco zapowiada się mecz warszawian z bełchatowianami, bo co do drugiego starcia… jeśli siatkarze z Gdańska w ciągu tych dwóch tygodni nie ustabilizują swojej gry, będzie im bardzo ciężko walczyć z tak dysponowanymi w tym sezonie mistrzami Polski.

Przypomnij sobie przebieg ćwierćfinału Pucharu Polski na Torwarze

Nie ma Pucharu… trener do zmiany

To ostatnio stało się modne w PlusLidze. Słabe wyniki – trzeba zmienić trenera. Po środowym spotkaniu w Warszawie z funkcją szkoleniowca Jastrzębskiego Węgla pożegnał się Mark Lebedew. Na jego miejsce władze klubu zatrudniły byłego selekcjonera reprezentacji Polski, Ferdinando De Giorgiego. Mamy zatem trzech trenerów reprezentacji Polski w PlusLidze.

Zobacz, co pisaliśmy o zwolnieniu trenera Marka Lebedewa i zatrudnieniu przez jastrzębian Ferdinando De Giorgiego

Mistrz nie opuszcza mistrza!

Kolejny siatkarz w Kędzierzynie-Koźlu zdecydował się na przedłużenie kontraktu z klubem. W niedzielę dotarła do nas informacja o nowym kontrakcie Pawła Zatorskiego. Siatkarz zawsze gra tam, gdzie czuje się najlepiej, a skoro do samopoczucia dochodzą naoczne rezultaty w postaci dobrych wyników, decyzja chyba nie jest trudna do podjęcia. Zresztą widać, że libero kędzierzynian doskonale odnalazł się w drużynie od samego początku, gdy przeszedł do klubu z PGE Skry Bełchatów. Jeszcze bardziej rozwinął swoje umiejętności i obecnie jest jednym z najlepszych libero na świecie.

Zobacz, co pisaliśmy na temat przedłużenia kontraktu przez Pawła Zatorskiego

Medale leżą na plaży

W minionym tygodniu znowu radości dostarczyli nam siatkarze plażowi. W rozgrywanym w Pelhrimovie turnieju Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zdobyli srebrny medal. W finale Polacy zmierzyli się z duetem Brouwer/Meeuwsen, której ulegli po dwóch partiach. Najważniejszy jest jednak kolejny dobry występ naszych plażowiczów!

Zobacz, jak przebiegał mecz finałowy w Pelhrimovie

„Biało-czerwony” lider

W lidze argentyńskiej zespół Zbigniewa Bartmana w ostatniej kolejce spotkań zanotował jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Zespół Polaka w meczu z PSM Voley zwyciężył po trzech setach, a w pojedynku z ekipą Libertad Brugi Voley przegrał w takim samym stosunku. Polski zawodnik w obu meczach zaprezentował się jednak z bardzo dobrej strony, zdobywając dużą ilość punktów.

Zapoznaj się z podsumowaniem ostatnich dwóch spotkań ekipy UPCN San Juan Voley Club

Niezmienny lider

Michał Kubiak i jego zespół nie zwalniają tempa w rozgrywkach ligi japońskiej. Drużyna polskiego przyjmującego w ostatnich trzech meczach triumfowała dwukrotnie po trzech setach, zaś w starciu z ekipą Gosei Trefuerza musiała uznać wyższość rywali. Ostatnia porażka nie wpłynęła jednak na pozycję zespołu Panasonic Panthers w tabeli.

Zapoznaj się z wynikami ostatnich spotkań w lidze japońskiej

Niepowstrzymany Polak

Kolejne zwycięstwo odniósł także zespół Ziraat Bankasi Ankara. Drużyna Dawida Konarskiego w ostatniej kolejce triumfowała w starciu z zespołem TKD K.Enerji G.Hane Torul Genclik, a polski atakujący ponownie zanotował świetny występ, zdobywając dla swojej drużyny dwadzieścia jeden punktów.

Zapoznaj się z wynikami ostatniej kolejki spotkań w lidze tureckiej

Nie mam mocnych na mistrzów

Po dłuższej przerwie w lidze belgijskiej zespoły powróciły do walki. Nie było niespodzianek w czternastej kolejce spotkań, toteż nie doszło do zmian na czele tabeli. W dalszym ciągu na pozycji lidera utrzymują się siatkarze Knack Roeselare, a drugie miejsce zajmuje ekipa Noliko Maaseik. Dodatkowo warto podkreśli, że wszyscy zwycięzcy tego weekendy zmagań dopisali do tabeli po trzy punkty.

Zapoznaj się z podsumowaniem czternastej kolejki Ligi A

Tydzień pełen wrażeń można powiedzieć, a jeszcze więcej przed nami. Już za dwa tygodnie Final Four Pucharu Polski, który zapowiada się naprawdę imponująco. Póki co czeka nas jeszcze jedna kolejka PlusLigi, w której też zapowiadane są ciekawe starcia.