Masahiro Yanagida zamyka skład Cuprum Lubin

Masahiro Yanagida zamyka skład Cuprum Lubin

148
0
PODZIEL SIĘ

Cuprum Lubin to kolejny zespół PlusLigi, który zakończył kompletowanie składu na kolejny sezon. Ostatnim zawodnikiem, który dołączył do drużyny z Lubina jest japoński przyjmujący, Masahiro Yanagida. Japończyk do Polski przenosi się po roku z niemieckiej Bundesligi i również na rok podpisał kontrakt z Miedziowymi.

 

Kolejny Japończyk w Polsce

 

Masahiro Yanagida przygodę z siatkówką rozpoczynał w japońskim Uniwersytet Keio, gdzie spędził trzy lata (2011-2014). Na kolejne trzy lata (2014-2017) przeniósł się do zespołu Suntory Sunbirds, z którym w sezonie 2014/2015 wywalczył wicemistrzostwo Japonii i również w roku 2015 zwyciężył z drużyną w turnieju Kurowashiki. W minionym sezonie postanowił spróbować swoich sił w Europie i związał się umową z występującym w niemieckiej Bundeslidze Volleyball Bisons Bühl. Z nim nie zanotował zadowalających wyników, jednak został wybrany MVP turnieju o Puchar Niemiec. Po rocznej przygodzie w Niemczech przyszedł czas na kolejne wyzwania, tym razem w Polsce. Japoński przyjmujący w sezonie 2018/2019 będzie miał za zadanie pomóc drużynie Cuprum Lubin w walce o jak najwyższe cele.

 

Japońska gwiazda na pomoc

 

Masahiro Yanagida to reprezentant Japonii, stanowiący o jednej z największych sił zespołu, w którym pełni funkcję kapitana. Nie bez powodu zatem w Japonii cieszy się statusem gwiazdy i zainteresowanie ze strony kibiców. Razem ze swoją drużyną narodową w 2014 roku wywalczył srebrny medal Igrzysk Azjatyckich, a w 2015 i 2017 roku sięgnął z nią po mistrzostwo Azji. W 2015 roku brał z nią również udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, gdzie Japończycy zajęli drugie miejsce.

 

Ogłoszeniem tego transferu klub z Lubina zamyka budowę składu na nadchodzące rozgrywki. Przypomnijmy, że w minionym sezonie lubinianie zajęli siódme miejsce, a teraz nie ulega wątpliwościom, że będą chcieli poprawić ten wynik, a na pewno prezentować się na boisku jak najlepiej.

 

Źródło: www.ks.cuprum.pl / informacja własna

BRAK KOMENTARZY