Mariusz Wlazły po raz kolejny przedłużył kontrakt z PGE Skrą

Mariusz Wlazły po raz kolejny przedłużył kontrakt z PGE Skrą

35
0
PODZIEL SIĘ

Włodarze PGE Skry Bełchatów poinformowali dzisiaj, że kolejnym siatkarzem, który przedłużył kontrakt z klubem jest Mariusz Wlazły. Dla atakującego będzie to już siedemnasty sezon w barwach bełchatowskiej drużyny, z którą wywalczył m.in dziewięć tytułów mistrza Polski. Nowy kontrakt Wlazłego będzie obowiązywał w nadchodzących rozgrywkach

 

Wiele lat i wiele sukcesów

 

Mariusz Wlazły do zespołu PGE Skry dołączył w sezonie 2003/2004 i od tamtej pory razem z bełchatowską drużyną sięgał po kolejne trofea. W barwach PGE Skry wywalczył dziewięć tytułów mistrza Polski (2005-2011, 2014, 2018), dwa srebrne (2012, 2017) oraz dwa brązowe medale mistrzostw Polski (2015, 2016). Siedmiokrotnie sięgnął z zespołem po Puchar Polski i czterokrotnie po Superpuchar Polski. Medale w barwach PGE Skry zdobywał także na arenie międzynarodowej – dwa brązowe medale w rozgrywkach Ligi Mistrzów (2008, 2010), a także srebrny medal podczas Final Four rozgrywanego w Łodzi (2012). W rozgrywkach Klubowych Mistrzostw Świata wywalczył dwa srebrne medale (2009, 2010) oraz brązowy krążek (2012). W 2015 roku podpisał także obejmujący dwa mecze kontrakt z katarską ekipą, Al-Arabi Ad-Dauha.

 

Mariusz Wlazły sukcesy notował również w reprezentacji Polski, zdobywając wicemistrzostwo świata w 2006 roku, a także wraz z reprezentacją Polski pod wodzą trenera Stephane’a Antigi sięgnął po mistrzostwo świata w 2014 roku. Dodatkowo został wybrany najlepszym zawodnikiem rozgrywanego w Polsce czempionatu. Ponadto na swoim koncie ma liczne nagrody indywidualne, m.in. w 2015 roku zajął drugie miejsce w Plebiscycie Przeglądu Sportowego na 10 Najlepszych Sportowców 2014 roku, a także został wybrany najlepszym sportowcem 2014 roku na świecie w plebiscycie SportAccord.

 

Ciąg dalszy współpracy

 

Po mistrzostwach świata w Polsce atakujący PGE Skry zakończył karierę reprezentacyjną i od kilku lat skupia się wyłącznie na grze w klubie. Wiadomo już, że przygoda utytułowanego siatkarza z ekipą PGE Skry Bełchatów jeszcze potrwa. Już za kilka miesięcy rozpocznie swój siedemnasty sezon w żółto-czarnych barwach i wspólnie z zespołem po raz kolejny będzie walczył o najwyższe cele. „Bardzo się cieszę, że zostaję w PGE Skrze, czyli drużynie, w której spędziłem w zasadzie całą moją karierę. To dla mnie bardzo ważny klub i traktuję go bardzo osobiście. Siedemnasty sezon w Bełchatowie będzie dla mnie szczególny i liczę na to, że wspólnie z drużyną i nowym sztabem szkoleniowym będziemy osiągać kolejne sukcesy, które ucieszą naszych sympatyków” – mówi Mariusz Wlazły.

 

Mariusz Wlazły o miejsce w wyjściowym składzie PGE Skry rywalizował będzie z serbskim atakującym, Dušanem Petkovićem, o którego transferze pisaliśmy TUTAJ. Ponadto swoje kontraktu z bełchatowskim klubem przedłużyli Karol Kłos, Grzegorz Łomacz oraz Milad Ebadipour. W nadchodzących rozgrywkach w Bełchatowie nie zobaczymy natomiast Renee Teppana oraz Patryka Czarnowskiego. Nowym szkoleniowcem bełchatowian został natomiast Michał Gogol, o czym przeczytacie TUTAJ.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: informacja prasowa/informacja własna

BRAK KOMENTARZY