Mariusz Gaca kończy karierę

Mariusz Gaca kończy karierę

133
0
PODZIEL SIĘ

Mariusz Gaca jest kolejnym doświadczonym zawodnikiem, który po zakończeniu rozgrywek 2017/2018 zdecydował się na zakończenie swojej kariery siatkarskiej. Środkowy ostatnie lata spędził w szeregach BBTS-u Bielsko-Biała, z którym był kilkukrotnie związany w czasie swojej przygody z siatkówką, gdzie pełnił również rolę kapitana drużyny. 

 

Po Dominiku Witczaku i Guillaume Samicy na zakończenie kariery zawodniczej po sezonie 2017/2018 zdecydował się Mariusz Gaca. Środkowy swoją przygodę rozpoczynał w Burzy Wrocław, a następnie do 2006 roku bronił barw AZS-u Zielona Góra. Kolejnym klubem na drodze siatkarza był BBTS Bielsko-Biała, gdzie grał w latach 2006-2009. Po trzech sezonach w Bielsku, Mariusz Gaca na rok dołączył do Jokera Piła, a następnie rozgrywki 2010/2011 reprezentował barwy Jadaru Radom. Kolejnym przystankiem w karierze środkowego był AZS Olsztyn, gdzie występował przez rok, na sezon 2012/2013 wracając do BBTS-u Bielsko-Biała. W 2013 roku Mariusz Gaca dołączył do MKS-u Będzin, stawiającego pierwsze kroki w najwyższej klasie rozgrywkowej. Od rozgrywek 2016/2017 doświadczony środkowy wrócił do BBTS-u Bielsko-Biała, gdzie pełnił również rolę kapitana zespołu. Podczas ostatniego sezonu Mariusz Gaca wywalczył dla bielszczan 104 punkty podczas 26 meczów, nie wystarczyło to jednak do utrzymania BBTS-u w PlusLidze. Po zakończeniu rozgrywek 2017/2018 doświadczony środkowy zdecydował się na zakończenie kariery zawodnicze.

 

 

Mariusz Gaca nie zamierza jednak rozstawać się z siatkówką i nadal będzie zajmował się tym sportem, od teraz jednak z innej strony. Były środkowy postanowił, że zostanie trenerem, gdzie będzie mógł wykorzystać swoje bogate, nabyte na przestrzeni lat, doświadczenie. „Postanowiłem zakończyć swoją przygodę z profesjonalnym graniem w siatkówkę, nie była to łatwa decyzja, jednak po głowie gdzieś chodziła myśl o tym co dalej po graniu. Cieszę się jednak, że moja praca połączona z pasją będzie dalej trwać, oby jak najdłużej. Chciałbym podziękować wszystkim kibicom, którzy za mnie trzymali kciuki gdy grałem w ich klubach, dziękuję za dobre słowo” – mówi Mariusz Gaca, były kapitan BBTS-u Bielsko-Biała.

 

 

Źródło: bbtsbielsko.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY