Marcin Janusz i Kacper Piechocki z powołaniami do kadry!

Marcin Janusz i Kacper Piechocki z powołaniami do kadry!

471
0
PODZIEL SIĘ

Wkręt-met AZS Częstochowa w zeszły piątek (15 marca) zakończyli swój sezon na 9. miejscu w tabeli. Teraz dla graczy częstochowskiego klubu rozpoczną się przygotowania z kadra reprezentacji Polski. Dwóch siatkarzy reprezentujących w tym sezonie barwy klubu spod Jasnej Góry otrzymało już powołania do kadry w swoich kategoriach wiekowych. Marcin Janusz jako junior, a Kacper Piechocki jako kadet.

 

Zarówno Janusz jak i Piechocki to utalentowani zawodnicy młodego pokolenia, którzy zyskali w oczach szkoleniowców polskich klubów. Teraz na tych siatkarzy czekają kolejne wyzwania. Trener Wiesław Czaja, powołał Kacpra na zgrupowanie, które rozpocznie się już 25 marca, by dwa i pół tygodnia później rozpocząć zmagania w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Laktasi (Bośnia i Hercegowina). Z kolei Marcin weźmie udział w przygotowaniach do sezonu, które rozpoczną się 17 kwietnia. Natomiast od 6 do 12 maja we Francji odbędą się eliminacje do Mistrzostw Świata, w których z całą pewnością weźmie udział ten młody rozgrywający.

 

Libero i przyjmujący Wkręt-metu AZS Częstochowa brali udział między innymi w Mistrzostwach Europy Juniorów, które miały miejsce na przełomie sierpnia i września 2012 roku w Polsce i Danii. Wtedy to siatkarski świat mógł zobaczyć na własne oczy talent Piechockiego i Janusza. Pokazali się oni z jak najlepszej strony i zapewne znakomita postawa tych zawodników skłoniła działaczy częstochowskiego zespołu do ściągnięcia Kacpra i Marcina pod Jasną Górę. W styczniu Piechocki wraz ze swoimi kolegami wywalczył prawo gry w Mistrzostwach Europy Kadetów.

 

Ci dwaj młodzi zawodnicy już niedługo będą mięli okazję do ponownego zaprezentowania siebie i swoich umiejętności. W Bośni i Hercegowinie odbędą się Mistrzostwa Europy Kadetów. W grupie 1. Polacy zmierzą się z Bośnią i Hercegowiną, Belgią, Włochami, Austrią i Słowenią. Z kolei juniorzy w kwalifikacjach zmierzą się z Rosją, Rumunią i Słowenią.

 

Pozostaje nam jedynie trzymać kciuki za nich, jak i za reprezentację Kadetów i Juniorów.

 

 

 

Źródło: www.azsczestochowa.pl

 

 

 

 

 

Izabela Piasecka

 

 

 

 

BRAK KOMENTARZY