Maksim Marozau dołącza do Cuprum Lubin

Maksim Marozau dołącza do Cuprum Lubin

43
0
PODZIEL SIĘ

Władze ekipy Cuprum Lubin poinformowały o kolejnym graczu na pozycji środkowego. Nowym zawodnikiem lubińskiego zespołu został Maksim Marozau. Białorusin ostatni sezon spędził w barwach Chemika Bydgoszcz, a po występach w minionym sezonie uplasował się na czwartym miejscu w rankingu najlepiej blokujących siatkarzy w PlusLidze.

 

Trzeci rok w Polsce

 

Swoją przygodę z siatkówką Maksim Marozau rozpoczynał w swojej rodzimej lidze, reprezentując barwy klubu Szachcior Soligorsk (2007-2014). Z nim dwukrotnie sięgnął po wicemistrzostwo kraju (2013 i 2014). Następnie przeniósł się do drużyny Stroitiel Mińsk, gdzie występował przez dwa sezony (2014-2016). Z nią sięgnął po dwa mistrzostwa Białorusi i dwukrotnie po krajowy puchar. W sezonie 2016/2017 dołączył do rosyjskiego Dinamo-LO, a w rozgrywkach 2017/2018 postanowił spróbować swoich sił w Polsce. W swoim pierwszy sezonie w PlusLidze bronił barw dużyny Dafi Społem Kielce, która nie zdołała się utrzymać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przed minionym sezonem dołączył do ekipy Chemika Bydgoszcz, z którą ostatecznie zajął dwunastą lokatę. W sezonie prezentował się z dobrej strony, ustawiając w sumie 122 skuteczne bloki, co dało mu czwarte miejsce w rankingu najlepiej blokujących graczy PLusLigi. Teraz przyszedł czas na kolejne wyzwania w związku z poprawą wyniku drużyny z Lubina, która ze środkowym i jego grą w bloku wiąże na to spore nadzieje. Ponadto dodatkowym punktem przemawiającym za białoruskim graczem jest doświadczenie związane z występami w jego narodowej reprezentacji.

 

W zespole, który ostatnie rozgrywki zakończył na jedenastym miejscu zachodzą kolejne zmiany. Na początku budowy składu władze Cuprum Lubin przedłużyły kontrakty z Maciejem Gorzkiewiczem, Jędrzejem Gruszczyńskim, Bartoszem Makosiem, Przemysławem Smolińskim, Bartłomiejem Zawalskim, Jakubem Ziobrowskim i Filipem Biegunem. Do drużyny oprócz Maksima Morozau pięciu graczy: Miguel Tavares, Kamil Maruszczyk, Robinson Dvoranen, Mateusz Sacharewicz, a także powracający po dwóch sezonach we Włoskiej Serie A mistrz świata juniorów, Damian Domagała, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ

 

 

 

Źródło: www.ks.cuprum.pl / opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY