Maciej Zajder cieszy się z dobrej postawy w meczu przeciwko Effectorowi Kielce

Maciej Zajder cieszy się z dobrej postawy w meczu przeciwko Effectorowi Kielce

321
0
PODZIEL SIĘ

Trzecie zwycięstwo, pierwsze z kompletem punktów – Indykpol AZS Olsztyn nie wszedł zbyt dobrze w sezon ligowy, ale z każdym meczem prezentuje się coraz lepiej. We wczorajszym spotkaniu, ekipa z województwa warmińsko-mazurskiego zwyciężyła przed własną publicznością z Effectorem Kielce 3:0.

 

Dobry pomysł na grę to połowa sukcesu, do pełni szczęścia potrzeba dobrze wykonać to co „zapisane” w głowach. „Na pewno możemy być zadowoleni z realizacji założeń taktycznych” – powiedział po meczu środkowy bloku – Maciej Zajder. Siatkarz z Olsztyna doskonale wie, że dodatkowo trzeba zachować opanowanie niezależnie od sytuacji: „Podobnie jak w ostatnich meczach było sporo nerwowości w tym spotkaniu, ale tym razem zachowaliśmy bardziej chłodne głowy i stalowe nerwy”. W meczu pomiędzy Indykpolem AZS-em Olsztyn, a Effectorem Kielce było wiele newralgicznych momentów, ale zespół z Warmii i Mazur potrafił się opanować i zagrać na 100%. „Do końca wierzyłem, że uda się wygrać trzeciego seta, mimo trzypunktowego prowadzenia gości. Wierzyłem, że komplet punktów będzie dla nas” – powiedział środkowy bloku.

 

Maciej Zajder we wczorajszym meczu miał wiele możliwości do ataku. Jego gra okazała się bardzo ważnym punktem, bowiem kończył piłki z 78% skutecznością. „Na pewno tej gry środkiem było dzisiaj więcej niż ostatnio. Jestem z tego zadowolony, bo miałem więcej okazji do tego, aby się pokazać, mogłem więcej poatakować” – skomentował sytuację meczową środkowy bloku.

 

Dzięki wygranej, Indykpol AZS Olsztyn może lekko odetchnąć i skoncentrować się na następnym przeciwniku: „Na pewno jesteśmy spokojniejsi, ale w pełni skoncentrowani. Nie możemy teraz odpuścić ani się rozluźnić. Pojedziemy teraz do Częstochowy naładowani i zmotywowani, z jednym tylko celem – aby wygrać i to najlepiej za trzy punkty”.

 

Kibice z Olsztyna lekko zaczęli wątpić w drużynę i mniej licznie przychodzą na mecze zespołu. Maciej Zajder ma nadzieję, że dzięki wygranej Indykpolu AZS-u Olsztyn i coraz lepszej dyspozycji zawodników, fani siatkówki ponownie zawitają do Hali Urania na ich spotkania. „Co tu dużo mówić – kibice liczą na to, że będziemy grali dobrze i będziemy prezentowali przede wszystkim wysoki poziom sportowy. Można czasem przegrać, ale po dobrym spotkaniu i nikt wtedy nie ma za złe. Dlatego mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach udowodnimy, że warto przychodzić na nasze mecze i trybuny znowu zapełnią się do ostatniego miejsca” – zakończył swoją wypowiedź Maciej Zajder.

 

 

 

Autor: Katarzyna Żyta

 

Źródło: www.indykpolazs.pl/ opracowanie własne

 

BRAK KOMENTARZY