Maciej Muzaj: „Jeżeli chcemy być w szóstce, to musimy wygrywać wszystko do...

Maciej Muzaj: „Jeżeli chcemy być w szóstce, to musimy wygrywać wszystko do końca”

39
0
PODZIEL SIĘ

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla w sobotnie popołudnie rozgrywali wyjazdowe spotkanie z Łuczniczką Bydgoszcz. Mimo zaciętego pojedynku, podopieczni Ferdinando De Giorgiego zapisali na swoim koncie cenne trzy punkty. „Przyjechaliśmy tutaj po komplet punktów i to było dla nas bardzo ważne” – mówił po końcowym gwizdku Maciej Muzaj.

 

Faza play-off na wyciągnięcie ręki

 

Jastrzębianie nie zawiedli swoich kibiców. Mimo sporych trudności, które przysporzył im przeciwnik, zdobyli komplet punktów na obcym terenie i uczynili wielki krok w kierunku fazy play-off. Atakujący Jastrzębskiego Węgla, Maciej Muzaj przyznał, że nie przewidywał innego obrotu spotkania. „Patrząc na tabelę wynik nie mógł być inny. Przyjechaliśmy tutaj po komplet punktów, to było dla nas bardzo ważne” – mówił po meczu Muzaj. Jednocześnie zawodnik zaznaczył, że mecz nie był łatwy, szczególnie trzecia partia, w której przyjezdni musieli uznać wyższość gospodarzy. Ostatecznie jednak zawodnicy trenera Ferdinando De Giorgiego zapisali na swoje konto zwycięstwo, wytrzymując presję przeciwników. „Na pewno nie zlekceważyliśmy rywala. W trzecim secie zabrakło nam troszeczkę koncentracji i konsekwencji w grze. Przeciwnik postawił trudniejsze warunki, bardzo dobrze zagrywał i nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić. Nam z kolei przytrafiły się serie straconych punktów. Próbowaliśmy gonić, ale się nie udało” – podsumował przebieg spotkania Maciej Muzaj.

 

 

Nowy trener – lepsza zmiana?

 

Odkąd szkoleniowcem Jastrzębskiego Węgla został Ferdinando De Giorgi, jastrzębianie wygrali sześć z ośmiu spotkań. Ten bilans znacznie przybliża drużynę do fazy play-off, która jest obecnie jej celem. Nie wiadomo jednak czy zmiana trenera była dobrą decyzją i czy to ona przyniosła pozytywną odmianę gry. „Charakter zespołu, mimo zmiany szkoleniowca, pozostał. Inaczej trenujemy, ale czy to zmiana na lepsze okaże się po sezonie. Ferdinando De Giorgi wprowadził nowe zasady, z których słynie. Wcześniej mieliśmy więcej luzu. Dopiero jednak wynik końcowy pokaże czy to była dobra zmiana” – przyznał Maciej Muzaj.

 

 

Wykorzystany limit błędów

 

W obecnej chwili jastrzębianie w ogólnej klasyfikacji uplasowali się na szóstej lokacie, ale do końca rundy zasadniczej pozostało jeszcze pięć spotkań. Podopieczni Ferdinando De Giorgiego zmierzą się z ONICO Warszawa, GKS-em Katowice, MKS-em Będzin, Espadonem Szczecin i Dafi Społem Kielce. Walka o wejście do kolejnej fazy walki o medale toczyć się jednak będzie do ostatniego meczu. „Nie mamy już marginesu błędu, bo swoje w tym sezonie już straciliśmy. Jeżeli chcemy być w szóstce, to musimy wygrywać wszystko do końca. Patrząc na terminarz, mamy łatwiejszą drogę niż nasi konkurenci w tabeli. Obecnie wszystko jest więc w naszych rękach” – zakończył MVP spotkania w Bydgoszczy, Maciej Muzaj.

 

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY