Luke Perry zawodnikiem VfB Friedrichshafen

Luke Perry zawodnikiem VfB Friedrichshafen

836
0
PODZIEL SIĘ

Mistrz Niemiec, zespół VfB Friedrichshafen kompletuje skład na nadchodzące rozgrywki ligowe. Włodarze klubu ogłosili, że w przyszłym sezonie na pozycji libero w ich drużynie zagra Australijczyk, Luke Perry. Młody zawodnik ma na swoim koncie już występy w reprezentacji Australii, a do ligi niemieckiej przenosi się z Finlandii.

 

Utalentowany libero

 

Luke Perry ma dopiero 19 lat, ale jest już bardzo dobrym zawodnikiem, który wciąż się rozwija i daje duże nadzieje na przyszłość. Przygodę z siatkówką Australijczyk rozpoczął w 2009 roku, w dużej mierze za sprawą swojego brata, który grał w tą dyscyplinę na Uniwersytecie. Wkrótce sam zawodnik zaczął występować w szkolnym klubie, gdzie wygrał trzy szkolne mistrzostwa, a następnie został powołany do reprezentacji narodowej juniorów. W 2012 roku otrzymał stypendium na Australian Institute of Sport w Canberra. W wieku jedynie 17 lat zadebiutował w narodowej drużynie Australii.

 

 

Z Australii do Europy

 

Od roku 2012 do 2014 Luke Perry bronił barw siatkarskiego klubu w Australijskim Instytucie Sportu. Sezon 2014/2015 był dla niego przełomowy, bo 19-latek pierwszy raz opuścił swój kraj i został zawodnikiem fińskiego zespołu – Lakkapää Rovaniemi. W tej drużynie młody siatkarz spędził jeden sezon. Mimo, że jego klub zajął na koniec rozgrywek dopiero dziesiąte miejsce, to Australijczyk został wybrany najlepszym libero fińskiej ligi. „On ma duży potencjał. Mimo, że jest jeszcze młody, zebrał już wiele doświadczenia i bardzo dobrze organizuje grę. Liczę na dobrą współpracę z nim” – powiedział szkoleniowiec VfB Friedrichshafen, Stelian Moculescu.

 

 

Czas w reprezentacji

 

Obecnie Luke Perry przebywa ze swoją reprezentacją, z którą zakończył zmagania w Lidze Światowej. Młody libero razem z drużyną przygotowuje się do wrześniowego Pucharu Świata, gdzie Australia będzie miała szansę wywalczyć kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro w 2016 roku. Po zmaganiach w składzie kadry, Luke Perry otrzyma tydzień urlopu, a następnie pojawi się w VfB Friedrichshafen. Nie mogę się doczekać, kiedy dołączę do zespołu i jestem podekscytowany, aby zobaczyć, co czeka mnie w nadchodzącym sezonie w Friedrichshafen” – przyznał 19-letni siatkarz.

 

 

 

Źródło: www.vfb-volleyball.de/opracowanie własne

 

 

BRAK KOMENTARZY