Luke Perry kolejnym wzmocnieniem Asseco Resovii

Luke Perry kolejnym wzmocnieniem Asseco Resovii

260
0
PODZIEL SIĘ

Gruntowna przebudowa Asseco Resovii Rzeszów trwa. Kolejnym graczem, który ma wzmocnić drużynę w przyszłorocznych rozgrywkach PlusLigi jest australijski libero Luke Perry, który podpisał roczny kontrakt. Młody siatkarz ostatnie dwa sezony spędził w zespole Berlin Recycling Volleys, zdobywając z nim dwa mistrzostwa Niemiec w sezonach 2016/2017 i 2017/2018.

 

Z Australii przez Finlandię i Niemcy do Polski

 

Luke Perry to jedna z nadziei światowej siatkówki, a swoją grą zachwyca nie tylko na arenie międzynarodowej, ale również w rozgrywkach niemieckiej Bundesligi, gdzie z Berlin Recycling Volleys w sezonie 2016/2017 zdobył mistrzostwo Niemiec. Swoją dobrą dyspozycją nie zawodził również w obecnych rozgrywkach, także zakończonych złotym medalem. W sezonie 2015/2016 reprezentował barwy VfB Friedrichshafen, z którym wywalczył srebrny medal Bundesligi. Do Niemiec przeniósł się po rocznej przygodzie w lidze fińskiej, gdzie występował w barwach Lakkapää Rovaniemi, jednak z tą drużyną nie osiągnął zadowalających wyników. Teraz po dwóch latach z ekipie z Berlina zdecydował się na kolejne wyzwania czekające go w PlusLidze. W najbliższym sezonie ligowym zasili szeregi przechodzącej przebudowę Asseco Resovii Rzeszów i to w Polsce będzie zbierał kolejne doświadczenia.

 

 

Wpisany w odbudowę potęgi w Rzeszowie

 

Władze klubu z Rzeszowa po kiepskim sezonie 2017/2018, w którym znaleźli się poza strefą medalową, a następnie zakończyli rozgrywki na szóstym miejscu, zapowiedzieli szereg zmian w związku z gruntowną przebudową zespołu, o czym pisaliśmy TUTAJ. Zmiany zachodzą na każdej pozycji, a jedną z nich jest pozycja libero. Luke Perry ma być kolejnym wzmocnieniem zespołu w powrocie do czołówki. Niespełna 23-letni siatkarz, który przygodę z tą dyscypliną rozpoczynał w Australian Institute of Sport będzie występował na swojej nominalnej pozycji obok Mateusza Masłowskiego, który jeszcze przed startem minionej edycji rozgrywek przedłużył kontrakt z zespołem z Podkarpacia. Wcześniej kontrakt z Asseco Resovią Rzeszów przedłużyli także Bartłomiej Lemański, Thibault Rossard oraz trener Andrzej Kowal, a ostatnio Dawid Dryja, o czym przeczytacie TUTAJ. Włodarze rzeszowskiego klubu szybko rozpoczęli kompletowanie drużyny na kolejny sezon, zaczynając od rozgrywających: Rafaela Redwitza i Kawiki Shoji’a.

 

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY