Łukasz Zugaj zawodnikiem II-go ligowego zespołu

Łukasz Zugaj zawodnikiem II-go ligowego zespołu

400
0
PODZIEL SIĘ

Łukasz Zugaj w nadchodzącym sezonie zagra w KS-ie Lechii Tomaszów Mazowiecki. Jest to zespół występujący w drugiej lidze, który w poprzednim sezonie zajął bezpieczne siódme miejsce. Wszyscy w drużynie bardzo cieszą się z tego transferu i wierzą, że młody rozgrywający wzmocni ich zespół.

 

Zugaj zdecydował się na grę w tym klubie, bo jak każdy młody siatkarz chce się rozwijać i polepszać swoje umiejętności. Poza tym cieszy się, że niedaleko ma do swojego rodzinnego miasta, gdzie będzie kontynuował studia: „Mam nadzieję, że uda nam się zbudować jak najsilniejszy zespół, z którym będziemy w stanie sprawić miłą niespodziankę”.  Rozgrywający wierzy, że jego nowy zespół jest w stanie grać z najlepszymi o najwyższe cele i on sam będzie chciał wykorzystać szanse grania, by pokazać na co go stać.

 

Łukasz Zugaj pomimo młodego wieku może pochwalić się kilkoma sukcesami. 21-letni siatkarz jest wychowankiem Cerradu Czarnych Radom i to właśnie z tym klubem w siatkówce młodzieżowej zdobywał tytuły. Został wicemistrzem Polski w kategorii kadetów, natomiast z juniorami zdobył dwa złote medale i jeden srebrny. Grał w reprezentacji kadetów, jak i juniorów i razem z drużyną wywalczył kwalifikacje do Mistrzostw Europy Kadetów. W sezonie 2012/2013 rozgrywający był nawet zawodnikiem PGE Skry Bełchatów, ale rzadko dostawał szansę grania w siatkarskiej ekstraklasie. W poprzednim sezonie natomiast był siatkarzem Cerradu Czarnych Radom w PlusLidze oraz podstawowym rozgrywającym tego klubu w rozgrywkach Młodej Ligi.

 

Poza Łukaszem Zugajem drużyna zakontraktowała Adama Herbicha, Dawida Kornackiego, Krzysztofa Dziubka, Piotra Jedlińskiego, Mariusza Neroja oraz Szymona Knapa.

 

 

 

Autor: Agnieszka Liegmann

Źródło: www.kslechia.pl

BRAK KOMENTARZY