Łukasz Swodczyk na dłużej w Zawierciu

Łukasz Swodczyk na dłużej w Zawierciu

168
0
PODZIEL SIĘ

Kolejnym siatkarzem, który przedłużył kontrakt z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie o kolejny sezon jest Łukasz Swodczyk. Dla środkowego, który w zespole występuje od 2014, będzie to piąty sezon w żółto-zielonych barwach zawierciańskiego zespołu. W minionych rozgrywkach polski środkowy był jednym z filarów zespołu.

 

Najdłużej w drużynie

 

Łukasz Swodczyk swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w Norwidzie Częstochowa skąd w 2011 przeniósł się do zespołu AZS-u Opole. Dobra dyspozycja zawodnika została doceniona przez włodarzy klubu z Zawiercia, który w sezonie 2014/2015 debiutował w I Lidze. Łukasz Swodczyk jest zawodnikiem, który nieprzerwanie od 2014 występuje w barwach zawiercian. Jest również jednym z siatkarzy, którzy wywalczyli awans do siatkarskiej ekstraklasy. Po awansie do PlusLigi zespół przeszedł generalną przebudowę, ale środkowy dostał szansę na zadebiutowanie w ekstraklasie. Łukasz Swodczyk wykorzystał swoją szansę i w drużynie Emanuele Zaniniego pełnił rolę szóstkowego gracza. Podczas sezonu 2017/2018 wystąpił w prawie każdym spotkaniu, zdobywając dla drużyny sto osiemdziesiąt dwa punkty. Swoją dobrą grą Łukasz Swodczyk dołożył cegiełkę do wywalczonej przez ekipę beniaminka dziewiątej lokaty na koniec rozgrywek. Środkowy jest kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się na pozostanie w Zawierciu. „Kiedy cztery lata temu przychodziłem do Zawiercia nikt nie przypuszczał, że za kilka lat będziemy w PlusLidze. Chcę się dalej rozwijać z Aluron Virtu” – powiedział po podpisaniu kontraktu Łukasz Swodczyk.

 

 

Filar drużyny

 

Zmiany w zespole będą duże, ale w dalszym ciągu klub ma walczyć o każdą piłkę i o coraz wyższe cele. Z pewnością ma w tym pomóc utrzymanie podstawowych zawodników, którzy w sezonie 2017/2018 stanowili o sile drużyny. Wcześniej swoje kontrakty z klubem przedłużyli atakujący Grzegorz Bociek oraz libero Tachiro Koga, o czym pisaliśmy TUTAJ. O kolejnych zmianach w zespole z Zawiercia będziemy informować na bieżąco. W Aluronie Virtu Warcie doszło również do zmiany szkoleniowca i drużynę od nadchodzących rozgrywek prowadził będzie Mark Lebedew.

 

 

 

Źródło: aluronvirtu.pl/ opracowanie własne

 

BRAK KOMENTARZY