Łukasz Perłowski zakończył karierę

Łukasz Perłowski zakończył karierę

76
0
PODZIEL SIĘ

Łukasz Perłowski, przez lata związany z Asseco Resovią Rzeszów, po zakończeniu rozgrywek 2018/2019 zdecydował się na zakończenie kariery zawodniczej. Doświadczony środkowy z rzeszowskim klubem wywalczył trzy mistrzostwa Polski, trzy wicemistrzostwa i dwa brązowe medale PlusLigi, a także srebro Ligi Mistrzów. 

 

Większość kariery na Podkarpaciu

 

Łukasz Perłowski zaczynał karierę w Wisłoku Strzyżów, a przed startem rozgrywek 2004/2005 zdecydował się na podpisanie umowy z Asseco Resovią Rzeszów, w której występował nieprzerwanie do 2016 roku. W sezonie 2016/2017 środkowy grał dla Espadonu Szczecin, by po roku wrócić do rzeszowskiego klubu. Podczas gry w Asseco Resovii Łukasz Perłowski zdobył mistrzostwo Polski (2012, 2013, 2015), wicemistrzostwo  Polski (2009, 2014, 2016), brązowy medal PlusLigi (2010, 2011), Superpuchar Polski (2013), 3. miejsce w Pucharze CEV ( 2012), a także 2. miejsce w Lidze Mistrzów (2015). Po rozgrywkach 2018/2019 środkowy zdecydował się na zakończenie kariery zawodniczej. „Łukasz był świadkiem rozwoju naszego klubu i stopniowego awansu do czołówki ligi. Wspólnie świętowaliśmy medale mistrzostw Polski, a także medale w pucharach europejskich. Przez lata był naszym talizmanem i niewątpliwym wsparciem” – powiedział Krzysztof Ignaczak, prezes rzeszowskiego klubu. Ignaczak nie szczędził również podziękowań dla środkowego, który przez niemal całą swoją karierę był związany z zespołem z Rzeszowa. „Wielkie brawa dla tego wyjątkowego zawodnika, który całą swoją sportową karierę związał z zespołem Asseco Resovii i zapisał się w jej kartach mocnymi zgłoskami. Dziękujemy Łukaszowi za te wspólne czternaście lat. Trzymamy mocno kciuki za Perłę” – dodał Ignaczak.

 

Łukasz Perłowski również podziękował kibicom za to, jak przez wszystkie lata był przez nich wspierany, nie tylko w czasie dobrych momentów, ale również w trudnych chwilach. Chciałbym z całego serca podziękować kibicom, którzy wspierali Asseco Resovię przez te wszystkie lata. Wasza wiara niosła nas do najważniejszych zwycięstw, a także podnosiła na duchu w gorszych chwilach. W trakcie tych czternastu lat wspólnie świętowaliśmy sukcesy i tytuły mistrzowskie” – powiedział Łukasz Perłowski.

 

 

 

Źródło: assecoresovia.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY