Łuczniczka Bydgoszcz rośnie w siłę. Edgardo Goas dołączył do zespołu

Łuczniczka Bydgoszcz rośnie w siłę. Edgardo Goas dołączył do zespołu

434
0
PODZIEL SIĘ

Łuczniczka Bydgoszcz rozpoczęła budowanie składu drużyny na kolejny sezon ligowy i informuje od podpisaniu kolejnych nowych kontraktów. Nowym zawodnikiem zespołu Jakuba Bednaruka został reprezentant Portoryko, Edgardo Goas. Rozgrywający ma już za sobą doświadczenia zdobyte w ligach europejskich. 

 

Zabłysnąć w PlusLidze

 

Edgardo Goas od 2009 roku występuje w reprezentacji Portoryko, a w ostatnich latach jest jej podstawowym rozgrywającym. Siatkarz w latach 2007-2012 grał w Stanach Zjednoczonych dla Uniwersytetu Pensylwania, skąd przeniósł się do portorykańskiego Capitanes de Arecibo, z którym wywalczył mistrzostwo ligi, otrzymał nagrodę dla najlepszego rozgrywającego rozgrywek oraz został MVP meczu gwiazd. W 2013 Goas z fińskim Kokkolan Tiikerit wywalczył mistrzostwo kraju i ponownie został wybrany najlepszym rozgrywającym rozgrywek. Sezon 2013/2014 Portorykańczyk spędził na Białorusi, grając dla Stroitel Mińsk, zwycięzcy ligi, a sam Goas po raz kolejny otrzymał wyróżnienia indywidualne. W rozgrywkach 2014/2015 rozgrywający grał dla tureckiego Tokat Belediye, a następnie wrócił do ojczyzny, gdzie w barwach Capitanes de Arecibo wywalczył mistrzostwo Portoryko. W sezonie 2016/2017 Edgardo Goas ponownie grał w Turcji, tym razem dla Konya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü, a od następnych rozgrywek będzie próbował swoich sił w PlusLidze.

 

 

Trener Łuczniczki Bydgoszcz nie ukrywa, że cieszy się z pozyskania tak wartościowego zawodnika, którego od dawna chciał mieć w swoim zespole. „Jest to chłopak, który sprawdził się już na dobrym poziomie w wielu ligach. Grał w Turcji, Finlandii, na Białorusi. Dla mnie ważne było, że wie jak wygląda życie i liga poza Ameryką Południową. Byłem bliski podpisania kontraktu z nim jeszcze w Warszawie, ale wówczas nie doszliśmy do porozumienia. Śledziłem jego karierę od wielu lat, oglądałem na żywo podczas Ligi Światowej. Od dłuższego czasu podoba mi się jako rozgrywający i jestem przekonany, że będzie się dobrze patrzyło na jego grę. Jest to finezyjna, latynoska siatkówka. W tym sezonie Goas zabłyśnie w PlusLidze” – powiedział trener Łuczniczki, Jakub Bednaruk. Drużyna z Bydgoszczy w nadchodzącym sezonie chce walczyć o jak najwyższe miejsce i podpisuje kontrakty z wartościowymi graczami. Ostatnio umowę o dwa lata przedłużył Bartosz Filipiak, wcześniej na pozostanie w klubie zdecydował się Wojciech Jurkiewicz.

 

 

 

Źródło: informacja prasowa/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY