LŚ, III dywizja: Nie w każdym meczu zadecydowało boisko

316
0

W trzeciej dywizji Ligi Światowej mierzy się ze sobą dwanaście drużyn: Katar, Grecja, Hiszpania, Meksyk, Czarnogóra, Tunezja, Estonia, Tajwan, Niemcy, Austria, Wenezuela i Kazachstan. Za tymi zespołami już pierwszy weekend rozgrywek w tegorocznej edycji zmagań.

Największym zaskoczeniem pierwszego dnia rozgrywek okazał się walkower w meczu pomiędzy Austrią a Wenezuelą. Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej ukarała w ten sposób reprezentację Wenezueli, która nie zdążyła dolecieć do Europy na czas. Rozegrały się natomiast pozostałe planowane spotkania w trzeciej dywizji. Trzy z nich zakończyły się po trzech setach, a dwa kolejne zapewniły więcej emocji i o ich wyniku rozstrzygnął tie- break. W meczu pomiędzy Katarem a Grecją, lepsi okazali się ci pierwsi i bez problemu pokonali przeciwników 3:0. W kolejnym spotkaniu obyło się bez niespodzianki i reprezentacja Niemiec z łatwością zwyciężyła w  spotkaniu przeciwko drużynie z Kazachstanu. Ze zwyciężeniem rywali nie mieli problemu również Hiszpanie, którzy w pierwszym meczu pokonali reprezentantów Meksyku. Dwa spotkania, pomiędzy Czarnogórą a Tunezją oraz Estonią a Tajwanem zakończyły się dopiero po piątym secie. Pierwsze zwycięstwo na swoim koncie zapisali reprezentanci Estonii i Czarnogóry.

Austria – Wenezuela 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

Estonia – Tajwan 3:2 (23:25, 26:24, 25:17, 20:25, 15:12)

Katar – Grecja 3:0 (25:20, 25:23, 25:21)

Niemcy – Kazachstan 3:0 (25:17, 25:16, 25:22)

Hiszpania – Meksyk 3:0 (25:23, 25:23, 25:21)

Czarnogóra – Tunezja 3:2 (18:25, 25:15, 25:19, 25:27, 15:9)

Drugiego dnia rozgrywek wszystkie z sześciu spotkań zakończyły się wynikiem 3:1. Reprezentacja Wenezueli zwyciężyła w wyrównanym meczu przeciwko reprezentantom Kazachstanu. Zwycięstwo odnieśli również Meksykanie, pokonując Greków 3:1. Następnie zmierzyły się reprezentacje Tunezji i Estonii. W tym spotkaniu lepsi okazali się gracze z Tunezji, zapisując tym samym pierwsze zwycięstwo na swoim koncie. Bez niespodzianek odbyło się w starciach rozgrywanych przez Hiszpanię i Niemcy. Oba zespoły dopisały kolejne zwycięstwo na swoje konta. Ci pierwsi pokonali reprezentację Kataru, a ci drudzy zwyciężyli nad Austrią. W ostatnim meczu drugiego dnia zmierzyły się drużyny Czarnogóry i Tajwanu. Pomimo iż poprzedniego dnia mecze obu zespołów zakończyły się po tie-breaku,  tym razem do rozstrzygnięcia spotkania wystarczyły cztery partie, zakończone zwycięstwem siatkarzy z Czarnogóry.

Wenezuela – Kazachstan 3:1 (25:21, 25:19, 23:25, 25:22)

Meksyk – Grecja 3:1 (25:19, 25:22, 23:25, 25:11)

Tunezja – Estonia 3:1 (18:25, 25:17, 25:21, 25:21)

Hiszpania – Katar 3:1 (25:21, 21:25, 25:15, 25:13)

Niemcy – Austria 3:1 (22:25, 25:16, 25:23, 25:23)

Czarnogóra – Tajwan 3:1 (25:22, 26:24, 22:25, 26:24)

Trzeci dzień rywalizacji w większości przypadków zakończył się wynikiem 3:1. Pierwszy z nich, rozegrał się pomiędzy Austrią a Kazachstanem i zakończył zwycięstwem Austriaków. W kolejnym spotkaniu Tunezja okazała się być lepsza od Tajwanu i zwyciężyła wynikiem 3:1. Reprezentacje Hiszpanii i Niemiec zapisały na swoim koncie trzecie zwycięstwo w ciągu siatkarskiego weekendu, pokonując w ostatnim meczu reprezentacje Grecji i Wenezueli. Szybciej zakończyło się starcie pomiędzy Meksykiem a Katarem, w którym Meksykanie zwyciężyli w trzech setach. Takim samym wynikiem zakończył się pojedynek zamykający weekend w trzeciej dywizji, pomiędzy Estonią i Czarnogórą. Estończycy pokonali siatkarzy z Czarnogóry 3:0 i zapisali na swoim koncie drugie zwycięstwo podczas Ligi Światowej.

Austria – Kazachstan 3:1 (25:22, 21:25, 25:11, 25:17)

Meksyk – Katar 3:0 (25:17, 27:25, 25:21)

Tunezja – Tajwan 3:1 (19:25, 25:19, 25:21, 25:15)

Hiszpania – Grecja 3:1 (25:21, 22:25, 25:23, 25:23)

Niemcy – Wenezuela 3:1 (25:15, 25:19, 22:25, 25:14)

Źródło: informacja własna