LŚ, II dywizja: Słowenia, Turcja i Słowacja bez porażki

273
0

W piątek ruszyła tegoroczna Liga Światowa, w której drużyny zostały podzielone na trzy dywizje, a każda z nich na trzy grupy. Za nami pierwszy weekend zmagań w każdej z trzech dywizji. W drugiej z nich znalazło się dwanaście drużyn: Słowenia, Korea Południowa, Czechy, Finlandia, Słowacja, Portugalia, Australia, Japonia, Turcja, Chiny, Egipt i Holandia.

Pierwszy dzień rozgrywek w drugiej dywizji okazał się być bardzo zacięty. Połowa rozegranych meczów zakończyła się dopiero po pięciu setach. W spotkaniu inaugurującym rywalizację w dywizji, zmierzyły się reprezentacje Słowenii i Finlandii. W wyrównanym starciu lepsi okazali się jednak siatkarze ze Słowenii, wygrywając mecz wynikiem 3:1. Szybko rozegrało się spotkanie pomiędzy Egiptem a Holandią, w którym Holendrzy potrzebowali tylko trzech partii aby pokonać przeciwników. W trzech setach zakończyło się również spotkanie pomiędzy Słowacją i Japonią, podczas którego Japończycy musieli uznać wyższość drużyny przeciwnej. Trzy z sześciu spotkań zakończyły się natomiast dopiero po tie breaku. Zwycięstwa na swoich kontach zapisały drużyny z Korei, Australii i Turcji, pokonując odpowiednio reprezentacje Czech, Portugalii i Chin.

Słowenia – Finlandia 3:1 (25:22, 25:15, 22:25, 25:23)

Korea – Czechy 3:2 (25:17, 23:25, 24:26, 25:19, 15:12)

Holandia – Egipt 3:0 (25:17, 25:23, 27:25)

Australia – Portugalia 3:2 (21:25, 25:20, 25:18, 22:25, 20:18)

Turcja – Chiny 3:2 (25:22, 25:20, 21:25, 24:26, 15:12)

Słowacja – Japonia 3:0 (25:20, 25:20, 27:25)

W drugim dniu zmagań przeważającym okazał się wynik 3:1. Takim wynikiem zakończyły się cztery z sześciu rozegranych spotkań. Zwycięstwa odniosły drużyny Słowenii, Czech, Chin i Słowacji, pokonując odpowiednio reprezentacje Korei, Finlandii, Holandii i Australii. Szybciej zakończyło się starcie pomiędzy Turcją a Egiptem, w którym Turcy potrzebowali trzech partii, aby pokonać przeciwników. Najwięcej emocji przysporzył natomiast pojedynek pomiędzy Japonią i Portugalią. Po zaciętym boju lepsi okazali się jednak Portugalczycy, zwyciężając 3:2.

Słowenia – Korea 3:1 (25:23, 23:25, 25:14, 25:23)

Czechy – Finlandia 3:1 (16:25, 25:23, 25:22, 25:16)

Chiny – Holandia 3:1 (29:27, 23:25, 25:22, 25:23)

Portugalia – Japonia 3:2 (25:21, 19:25, 21:25, 26:24, 15:9)

Turcja – Egipt 3:0 (25:20, 25:20, 25:15)

Słowacja – Australia 3:1 (25:22, 21:25, 30:28, 25:22)

Trzeci dzień zmagań w trzeciej dywizji rozpoczęła rywalizacja pomiędzy Słowenią a Czechami. Po trwającym cztery sety meczu, lepsi okazali się reprezentanci Słowenii, którzy podczas pierwszego weekendu zwyciężyli we wszystkich spotkaniach. Bez porażki pojedynki zakończyły również reprezentacje Turcji i Słowacji, które w ostatnim meczu pokonały odpowiednio drużyny z Holandii i Portugalii. Zacięte okazało się być spotkanie pomiędzy Koreą a Finlandią które ostatecznie zakończyło się wynikiem 3:2 na korzyść Koreańczyków. Na zakończenie weekendu zwycięstwo odniosła również drużyna z Japonii, pokonując 3:1 siatkarzy z Australii, oraz drużyna z Chin, która zwyciężyła 3:0 w pojedynku z Egipcjanami.

Słowenia – Czechy 3:1 (25:19, 25:21, 23:25, 25:16)

Korea – Finlandia 3:2 (24:26, 25:21, 25:23, 22:25, 15:13)

Turcja – Holandia 3:2 (25:22, 23:25, 25:18, 24:26, 17:15)

Japonia – Australia 3:1 (25:18, 17:25, 25:21, 25:22)

Chiny – Egipt 3:0 (25:18, 25:20, 25:22)

Słowacja – Portugalia 3:0 (25:20, 25:23, 25:19)

Źródło: informacja własna