LŚ, gr. I2: Finlandia z trzema punktami

514
0

Turniej w Tampere otworzyło dzisiaj spotkanie gospodarzy – Finów z reprezentacją Kuby. Finlandia dobrze rozpoczęła, od prowadzenia 2:0, jednak w kolejnym secie lepsi okazali się Kubańczycy. Ostatnia partia była najbardziej wyrównana, Finowie niesieni dopingiem swoich kibiców wygrali całe spotkanie 3:2.

Dość szybko wysokie prowadzenie objęli Kubańczycy (7:4). Reprezentacja Finlandii nie pozwoliła rywalowi długo cieszyć się z osiągniętej przewagi, po asie serwisowym fiński zespół tracił tylko punkt (8:9). Drużyna z Kuby dzięki udanym blokom ponownie wyszła na kilkupunktowe prowadzenie i utrzymała się do drugiej regulaminowej przerwie w grze (16:14). Fińscy gracze w końcówce zaczęli grać skuteczniej niż siatkarze z Kuby (20:17), gospodarze w końcu znaleźli sposób na ogranie rywala (22:17). Reprezentacja Finlandii nie oddała do końca swojego prowadzenie i pewnie wygrała do 19.

Finlandia drugą partię rozpoczęła od prowadzenia 4:1, duża w tym zasługa Niklasa Seppanena i jego kąśliwej zagrywki. Na pierwszej przerwie technicznej Finowie byli lepsi o cztery punkty. Kubańczycy po dobrym początku meczu stanęli (5:12), nie potrafili odnaleźć swojej dobry gry. Przewaga Finów była coraz bardziej widoczna, gospodarze brylowali we wszystkich siatkarskich elementach (15:6) i pewnie zmierzali po zwycięstwo. W końcówce ich prowadzenie wyniosło już dziesięć „oczek” (20:10). Po błędzie Kubańczyka siatkarze z Finlandii zapisali na swoją korzyść tego seta wygrywając z olbrzymią przewagą (25:12).

Na początku trzeciej partii Kubańczycy popisali się kilkoma dobrymi akcjami (5:3). Na pierwszą przerwę techniczną reprezentacja Kuby prowadziła trzema punktami, ale po wejściu zespołów na boisko Finowie błyskawicznie odrobili straty. Kubańczycy nie dali za wygraną i ponownie objęli dwupunktowe prowadzenie (13:11), jednak w kolejnych akcjach zaczęli popełniać błędy i stracili cała przewagę (14:14). Finowie wykorzystali sytuację i na drugą pauzę w grze schodzili lepsi o jeden punkt. Ale Kubańczycy nie poddali się, wygrali kolejne trzy akcje (19:16) i teraz to zespół Finlandii nie potrafił przełamać rywala (17:23). Kubańczycy kontynuowali swoją dobrą grę i wygrali 25:18.

Od remisu po 4 rozpoczął się kolejny set. W tej partii gra była bardzo wyrównana i toczyła się punkt za punkt (7:7). Po pierwszej przerwie technicznej Kubańczykom udało się wyjść na prowadzenie (10:8). W kolejnym fragmencie seta zespoły dalej toczyły wyrównaną walkę (12:12). W końcówce dobra zagrywka Finów pozwoliła im objąć dwupunktowe prowadzenie (19:17) i to oni byli w korzystniejszej sytuacji w decydującym fragmencie. Reprezentacja Finlandii zakończyła mecz przy drugiej piłce meczowej (25:21).

Finlandia – Kuba 3:1 (25:19, 25:12, 18:25, 25:21)

Reprezentacja Finlandii: Eemi Tervaportti, Niklas Seppanen, Elviss Krastins, Tommi Siirila, Sauli Sinkkonen, Olli-Pekka Ojansivu, Lauri Kerminen (libero) oraz Jan Helenius, Antti Ropponen

Reprezentacja Kuby: Osniel Lazaro Melgarejo Hernandez, Javier Ernesto Jimenez Scull, Livan Osoria Rodriguez, Dariel Albo Miranda, Luis Tomas Sosa Sierra, Adrian Eduardo Goide Arredondo, Yonder Roman Garcia Alvarez (libero) oraz Rolando Cepeda Abreu, Javier Octavio Concepcion Rojas

Źródło: informacja własna