LŚ, gr. H2: Turcy z kolejnym triumfem. W trzech setach pokonali reprezentację...

LŚ, gr. H2: Turcy z kolejnym triumfem. W trzech setach pokonali reprezentację Chin

530
0

W grupie H2 reprezentacja Chin podejmowała ekipę Turcji, która jest wiceliderem tabeli drugiej dywizji. Chińczycy plasują się siódmej pozycji i to oni musieli uznać wyższość tureckiej drużyny. Chociaż wszystkie trzy partie były wyrównane, to w każdej z nich lepsi byli siatkarze z Turcji.

Siatkarze obu zespołów mecz rozpoczęli od wyrównanej gry (4:4) i dopiero na pierwszej przerwie technicznej gospodarze mogli cieszyć się z dwupunktowego prowadzenia (8:6), które szybko wzrosło do trzech „oczek” (13:10). Turcy między innymi dzięki swojej ofiarności w obronie wyrównali stan na tablicy wyników (15:15) i po drugim regulaminowym czasie objęli prowadzenie (18:16). Chińczykom udało się doprowadzić do remisu (20:20), a po dynamicznej kontrze zapisali na swoim koncie kolejny punkt (23:22), jednak żadna z drużyn nie była w stanie rozstrzygnąć końcówki na swoją korzyść (25:25). Piłkę setową mieli goście (26:25) i zakończyli tę odsłonę blokiem (27:25).

Reprezentacja Turcji poszła za ciosem i na początku drugiej partii (2:0), ale szybko rezultat się wyrównał (4:4). Turecka ekipa odzyskała swoje prowadzenie, nawet je powiększając (11:7). Inicjatywa Turków trwała również w środkowej części seta (16:13), i nie zamierzali oni zwalniać tempa (20:16). Reprezentacja Chin zaczęła odrabiać straty (20:21), ale rywale znów odskoczyli i przy stanie 24:21 mieli pierwszą piłkę setową i chociaż gospodarze obronili pierwszą z nich, to ostatecznie i druga odsłona padła łupem gości (25:23).

Początek trzeciej partii był bardziej wyrównany (2:2), a żadna z drużyn nie potrafiła zdominować rywala (7:7). Dopiero środkowa część seta przyniosła dwupunktowe tureckie prowadzenie (13:11), jednak gospodarze szybko doprowadzili do remisu (13:13) i na drugi czas techniczny zeszli z minimalnie lepsi (16:15). Ich przewaga nie utrzymała się zbyt długo, bowiem udane kontry na przód wyprowadziły Turków (19:17), którzy starali się szybko doprowadzić do końca spotkania (22:18) i przy stanie 24:18 mieli piłkę meczową, którą natychmiast wykorzystali (25:18).

Chiny – Turcja 3:0 (25:27, 23:25, 18:25)

Chiny: Longhai Chen, Chen Zhang, Runming Li, Daoshuai Ji, Xin Geng, Qingayo Dai, Jiahua Tong (L) oraz Xiangdong Liu, Jianwei Song, Jianjun Cui

Turcja: Ulas Kiyak, Ozkan Hayirli, Baturlap Burak, Metin Toy, Kadir Cin, Mustafa Koc, Hasan Yesilbudak (L) oraz Murat Yenipazar,