LŚ, gr. G1: Biało-czerwoni nie sprostali mistrzom Europy

488
0

Drugiego dnia zmagań turnieju w Nancy, Francuzi zmierzyli się z reprezentacją Polski. Gospodarze pojedynku dobrze rozpoczęli ten weekend wygrywając wcześniej z Belgią, a Polacy w trzech setach ulegli Brazylii. W dzisiejszym spotkaniu biało-czerwoni wygrali pierwszego seta, jednak w kolejnych lepsi okazali się być Francuzi, którzy zwyciężyli ostatecznie w czterech partiach.

Oba zespoły rozpoczęły inauguracyjnego seta od wyrównanej walki (5:5), ale na pierwszej przerwie technicznej to biało-czerwoni byli lepsi o jedno „oczko” (8:7). Podopieczni Stephane’a Antigi po wznowieniu rywalizacji zaczęli popełniać błędy, które skutecznie wykorzystali francuscy zawodnicy (12:10). Polacy doprowadzili do remisu, ale gospodarze turnieju bardzo szybko powrócili do swojego prowadzenia i tuż przed drugą przerwą techniczną uzyskali trzy punkty nad rywalem (16:13). Po wznowieniu gry polski zespół udanie zakończył kontry, które wypracował dzięki dobrej obronie i tym samym odrobił straty (17:17). W końcowej części pierwszego seta zespoły powróciły do wyrównanej walki punkt za punkt (20:20), ale ostatecznie to biało-czerwoni zapisali na swoje konto pierwszą odsłonę (25:22).

Lepiej drugiego seta rozpoczęli polscy siatkarze, którzy wypracowali sobie dwa „oczka” przewagi nad rywalem (5:3). Podopieczni Laurenta Tillie tuż przed pierwszą przerwą techniczną doprowadzili do remisu i Polacy wygrywali już tylko jednym punktem (8:7). Po wznowieniu rywalizacji biało-czerwoni zaczęli mieć problemy ze skończeniem swojego ataku, bowiem Francuzi zaprezentowali bardzo skuteczny blok (13:9). Taka sytuacja nie trwała długo, zawodnicy Stephane’a Antigi zaczęli odrabiać straty do swojego przeciwnika (14:13), ale kilka błędów sprawiło, że francuscy gracze powrócili do prowadzenia przed drugim czasem technicznym (16:13). Po przerwie dorobek punktowy gospodarzy jeszcze się powiększył, ale Polacy zdołali odrobić część strat (20:19). W końcówce tego seta biało-czerwoni doprowadzili do remisu i między zespołami zawiązała się zacięta walka, którą ostatecznie wygrał francuski zespół (30:28).

Trzecia odsłona meczu rozpoczęła się od równej gry obu reprezentacji (5:5), ale skuteczny blok polskiej kadry dał jej prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej (8:6). Po wznowieniu rywalizacji francuska drużyna doprowadziła do remisu i od tej pory oba zespoły prowadziły zaciętą rywalizację (12:12). Kilka błędów Polaków sprawiło, że gospodarze spotkania wykorzystali dogodne sytuacje do kontry i na drugiej przerwie technicznej wygrywali 16:14. Po wznowieniu gry polscy siatkarze odrobili straty do przeciwnika, ale w końcówce tej partii Francuzi ponownie powrócili do dwupunktowej przewagi (21:19). W ostatnich akcjach lepsi okazali się być podopieczni Laurenta Tillie, którzy wygrali tego seta 25:22.

Podobnie jak w poprzedniej partii tak i na początku czwartej odsłony reprezentacje Polski i Francji prezentowały równą walkę (4:4). Na pierwszej przerwie technicznej tylko o jedno „oczko” lepsi byli podopieczni Laurenta Tillie (8:7). Po wznowieniu gry gospodarze turnieju w Nancy wypracowali sobie dwupunktowe prowadzenie, ale Polacy odrobili szybko straty i w dalszym ciągu oba zespoły rywalizowały na równym poziomie (12:12). Biało-czerwoni tuż przed zejściem na drugą przerwę techniczną wyszli na jeden punkt przewagi po błędzie francuskiej ekipy (16:15). Taki stan punktowy biało-czerwoni utrzymali dłuższy czas, jednak w końcowej części seta Francuzom udało się uzyskać dwa „oczka” przewagi (20:18). W końcówce polscy gracze nie potrafili zatrzymać rywala i to gospodarze meczu zwyciężyli 25:19.

Francja – Polska 3:1 (22:25, 30:28, 25:22, 25:19)

Francja: Antonin Rouzier, Trevor Clevenot, Benjamin Toniutti, Earvin NGapeth, Kevin Le Roux, Nicolas Le Goff, Jenia Grebennikov (libero) oraz Kevin Tillie (libero), Pierre Pujol, Thibault Rossard, Julien Lyneel

Polska: Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Grzegorz Łomacz, Michał Kubiak, Marcin Możdzonek, Rafał Buszek, Paweł Zatorski (libero) oraz Damian Wojtaszek (libero), Dawid Konarski, Mateusz Bieniek, Karol Kłos