LOTOS Trefl Gdańsk przygotowuje się do nowego sezonu

LOTOS Trefl Gdańsk przygotowuje się do nowego sezonu

874
0
PODZIEL SIĘ

Do rozpoczęcia ligi zostały jeszcze ponad dwa miesiące. Zawodnicy trenera Andrei Anastasiego jednak nie próżnują i już 1 sierpnia rozpoczną przygotowania. „Chcę sprawdzić zespół i już na tym etapie przygotowań wprowadzić drużynę w rytm grania co tydzień, by wszyscy byli w jak najlepszej dyspozycji przed startem rozgrywek” – mówi szkoleniowiec.

 

W pełnej gotowości

 

Przygotowania rozpoczną się tradycyjnie od sprawdzenia stanu zdrowia graczy. Należy mieć sto procent pewności, że wszyscy będą w pełni gotowi do gry. Dzień później cała drużyna rozpocznie regularne treningi w gdańskiej Ergo Arenie. Przez około cztery tygodnie zespół będzie się spotykał na hali dwa razy dziennie. Po odbyciu cyklu przyjdzie czas na sparingi. W tym roku, podobnie jak w zeszłym, LOTOS Trefl zagra mecze kontrolne z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Spotkania odbędą się 25 i 26 sierpnia w Iławie, a dwa kolejne 2 i 3 września w Stargardzie Gdańskim. Trener gdańskiej drużyny bardzo cieszy się z możliwości rozegrania sparingów z podopiecznymi Andrei Gardiniego. „Cieszę się, że naszym głównym partnerem w meczach kontrolnych będzie ponownie drużyna z Olsztyna, różnica jest tylko taka, że tym razem będziemy grać głównie na wyjeździe. Jestem przekonany, że wszystkie mecze testowe, które rozegramy w sierpniu i we wrześniu, będą bardzo cenne przed początkiem nowego sezonu” – mówi Anastasi.

 

Przypomnij sobie, co pisaliśmy o ostatnim transferze gdańszczan

 

 

Poprawić wynik

 

Gdańszczanie na pewno są bardzo zmobilizowani przed nowym sezonem. W ubiegłym nie udało im się wywalczyć jedynie Superpuchar. Mecze bardzo dobre przeplatali tym słabszymi. Przez długi czas byli nawet pretendentami do walki o mistrzostwo Polski, ale przyszło im się zmierzyć z PGE Skrą Bełchatów o trzecie miejsce. Drużyna Philippe Blaina triumfowała w trzech meczach, co spowodowało, że gdański LOTOS Trefl ostatecznie zajął czwarte miejsce. Wynik ten z pewnością nie satysfakcjonował ani trenera, ani zawodników. Wszyscy liczą, że nowy sezon przyniesie o wiele więcej dobrego niż poprzedni, a drużyna pokusi się o zdobycie mistrzostwa Polski czy Pucharu Polski.

 

Zobacz, jak wygląda terminarz PlusLigi

 

Oprócz sparingów LOTOS Trefl Gdańsk będzie miał kilka innych okazji do sprawdzenia swojej formy. Pierwsza z nich to XII Memoriał Arkadiusza Gołasia, który odbędzie się 17 i 18 września. Przeciwnikami gdańszczan w Murowanej Goślinie będą AZS Częstochowa, Łuczniczka Bydgoszcz oraz japońska drużyna JT Thunders Hiroszima, w barwach której zadebiutuje polski atakujący Bartosz Kurek. Tydzień później Andrea Anastasi i jego podopieczni stawią się w Warszawie na XI Memoriale Zdzisława Ambroziaka.

 

 Sprawdź terminarz Memoriału Arkadiusza Gołasia

 

 

 

Źródło: sport.trefl.com / opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY