Long Beach Grand Slam: Kądzioła/Szałankiewicz na 17. miejscu, Bryl/Kujawiak grają dalej

Long Beach Grand Slam: Kądzioła/Szałankiewicz na 17. miejscu, Bryl/Kujawiak grają dalej

629
0
PODZIEL SIĘ

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz oraz Michał Bryl i Kacper Kujawiak fazę pucharową rozpoczęli od pierwszej rundy. Bardziej doświadczony polski duet stoczył jednostronny pojedynek z Brazylijczykami, a ich młodsi koledzy zagrali z Amerykanami. Tylko parze Bryl/Kujawiak udało się awansować do kolejnego etapu.

 

Los chciał, że Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz w pierwszej rundzie trafili na brazylijski duet Álvaro Filho/Vitor Felipe, który reprezentantom Polski postawił wysoko poprzeczkę. Już pierwsze akcje meczu pokazały, że o zwycięstwo będzie ciężko. Brazylijczycy od początku narzucili swój rytm gry, dzięki czemu kontrolowali całego pierwszego seta, wygrywając go 21:14. W kolejnej odsłonie Polacy radzili sobie nieco lepiej, ale ponownie do głosu doszli ich rywale, którzy wypracowanej przewagi nie oddali już do końca i zwyciężyli 21:17 i w całym meczu 2:0.

 

Álvaro Filho/Vitor Felipe – Kądzioła/Szałankiewicz 2:0 (21:14, 21:17)

 

 


 

 

Z kolei Michał Bryl i Kacper Kujawiak trafili na duet gospodarzy, który pierwszego seta rozpoczął bardzo dobrze. Już na początku partii Amerykanie wypracowali sobie przewagę, której nie oddali już do końca, wygrywając zdecydowanie 21:15. Mimo iż przez większość drugiej odsłony na prowadzeniu byli reprezentanci Stanów Zjednoczonych, to jednak w samej końcówce do głosu doszli Polacy, którzy po emocjonujących wymianach zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść (21:19), doprowadzając tym samym do tie-breaka, który był bardzo wyrównany. Losy tego seta bardzo długo się wahały, ale ostatecznie padł on łupem biało-czerwonych (15:13), którzy wygrali całe spotkanie 2:1.

 

Bryl/Kujawiak – Crabb/Crabb 2:1 (15:21, 21:19, 15:13)

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY