LM: Polskie zespoły poznały ćwierćfinałowych rywali

LM: Polskie zespoły poznały ćwierćfinałowych rywali

41
0
PODZIEL SIĘ

Zespoły Jastrzębskiego Węgla i Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, dzięki bardzo dobrej postawie w fazie grupowej Ligi Mistrzów, awansowały do kolejnego etapu tego turnieju. W ćwierćfinale jastrzębianie zmierzą się z włoskim Itas Trentino, natomiast kędzierzynianie zagrają z rosyjskim Kuzbassem Kemerovo. 

 

W fazie grupowej Ligi Mistrzów Polskę reprezentowały trzy zespoły: Verva Warszawa Orlen Paliwa, Jastrzębski Węgiel oraz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dwie z wymienionych ekip jak burza przebrnęły przez ten etap turnieju. Kędzierzynianie w grupie E nie mieli sobie równych, nie oddając rywalom ani jednego seta i tę fazę zakończyli z bilansem 18:0. Z kolei jastrzębianie w grupie dwukrotnie pokonali Zenit Kazań i ponieśli tylko jedną porażkę. W ostatnim meczu tego etapu przegrali po tie-breaku z Greenvard Maaseik. Wynik tego spotkania nie miał jednak znaczenia, ponieważ podopieczni trenera Slobodona Kovača już wcześniej zagwarantowali sobie udział w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Wicemistrzowie Polski z kolei zajęli w swojej grupie trzecie miejsce, ponosząc cztery porażki.

 

Dzisiaj odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów. Los chciał, że podopieczni trenera Nikoli Grbicia w kolejnym etapie zmierzą się z aktualnym mistrzem Rosji, Kuzbassem Kemerovo. „Nie mogliśmy trafić na Roeselare, ponieważ awansowaliśmy z tej samej grupy. Mogliśmy wylosować  Trento lub któryś z rosyjskich zespołów: Novy Urengoj lub Kamerovo. Los na naszej drodze postawił mistrza Rosji, bez wątpienia jeden z zespołów światowego topu. Na pewno będzie różnica w porównaniu z rywalami, z którymi dotychczas się mierzyliśmy. Oczywiście przed nami ciężkie starcie, uważam, że musimy walczyć o jak najlepszy rezultat już w pierwszym spotkaniu wyjazdowym” – powiedział Nikola Grbić. Jastrzębianie z kolei trafili na Itas Trentino, który awansował z drugiego miejsca w grupie A. Włoski zespół zgromadził na swoim koncie dziesięć punktów, ponosząc dwie porażki z aktualnym mistrzem kraju, Cucine Lube Civitanova.

 

 

Ćwierćfinałowe pary Ligi Mistrzów:

Cucine Lube Civitanova – Knack Roeselare

Jastrzębski Węgiel – Itas Trentino

Sir Sicoma Monini Perugia – Fakel Novy Urengoy

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Kuzbass Kemerovo

 

 

W przypadku awansu do półfinału Ligi Mistrzów jastrzębianie zagrają ze zwycięzcą pojedynku Cucine Lube Civitanova z Knack Roeselare. Z kolei podopieczni trenera Nikoli Grbicia zmierzą się z wygrany dwumeczu Sir Sicoma Monini Perugia – Fakel Novy Urengoy.

 

 

 

Źródło: Informacja własna/www.zaksa.pl

BRAK KOMENTARZY