LM: Już jutro wszystko będzie jasne

LM: Już jutro wszystko będzie jasne

591
0
PODZIEL SIĘ

Jutro zostanie rozegrana ostatnia kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów, w której w tym sezonie udział biorą trzy polskie drużyny: Asseco Resovia Rzeszów, LOTOS Trefl Gdańsk i PGE Skra Bełchatów. Awans do kolejnego etapu rozgrywek mają drużyny z pierwszych miejsc w grupie oraz sześć zespołów zajmujących drugą lokatę w drugiej grupie. 

 

Pewny awans

 

Dwie polskie drużyny, Asseco Resovia Rzeszów oraz LOTOS Trefl Gdańsk są już pewne miejsca w kolejnym etapie rozgrywek. Rzeszowianie niezależnie od wyniku jutrzejszego spotkania z #Dragons Lugano awansują do następnej fazy z pierwszego miejsca w grupie. Gdańszczan we wtorek czeka pojedynek z Vojvodiną NS Seme Novi Sad. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego są już pewni wyjścia z grupy, ale kwestią nierozstrzygniętą pozostaje, z którego miejsca. Jeśli zespół z Gdańska wygra swój mecz za trzy punkty, a DHL Modena przegra swoje starcie, to polska ekipa zamelduje się w kolejnym etapie jako zwycięzca grupy. Jako zwycięzcy swoich grup w play-off na pewno zagrają siatkarze Zenitu Kazań oraz Cucine Lube Civitanova, którzy do tej pory wygrali wszystkie swoje spotkania, nie tracąc w nich żadnego punktu.

 

 

Trzeba wygrać

 

Również PGE Skra Bełchatów ma już praktycznie zapewniony udział w fazie play-off, ale żeby być pewnym zwycięstwa na sto procent, niezależnie od wyników zespołów z pozostałych grup, bełchatowianie muszą pokonać Duklę Liberec. Wydawać by się mogło, że jest to proste zadanie, lecz podopieczni Miguela Falasci ostatnio musieli męczyć się z ligowym outsiderem, Effectorem Kielce. Wiadomo już, że w kolejnym etapie rozgrywek niezależnie od wyników ostatniej rundy spotkań nie zagrają: Berlin Recycling Volleys, Marek Union-Ivkoni Dupnitsa, VfB Friedrichshafen, Paris Volley, PAOK Thessaloniki, Noliko Maaseik, Hypo Tirol Innsbruck, Budvanska Rivijera Budva, Knack Roeselare, Dukla Liberec, Vojvodina NS Seme Novi Sad, ACH Volley Ljubljana, Tomis Constanta oraz #Dragons Lugano.

 

 

 

Terminarz ostatniej kolejki fazy grupowej:

 

Gr. A

godz. 17:00 Belogorie Belgorod – Marek Union-Ivkoni Dupnitsa

godz. 18:00 Arkas Izmir – Berlin Recycling Volleys

 

Gr. B

godz. 20:00 VfB Friedrichshafen – Dynamo Moskwa

godz. 20:30 Paris Volley – Ziraat Bankasi Ankara

 

Gr. C

godz. 18:00 PAOK Thessaloniki – Tours VB

godz. 20:30 Noliko Maaseik – Trentino Diatec

 

Gr. D

godz. 18:00 Halkbank Ankara – Budvanska Rivijera Budva

godz. 17:00 Zenit Kazań – Hypo Tirol Innsbruck

 

Gr. E

godz. 20:30 Knack Roeselare – Cucine Lube Civitanova

godz. 18:00 PGE Skra Bełchatów – Dukla Liberec

 

Gr. F

godz. 20:00 Vojvodina NS Seme Novi Sad – LOTOS Trefl Gdańsk

godz. 20:30 DHL Modena – ACH Volley Ljubljana

 

Gr. G

godz. 19:00 ‪#‎Dragons Lugano – Asseco Resovia Rzeszów

 

 

 

Źródło: cev.lu/ informacja własna

BRAK KOMENTARZY