LM, gr. G: Pięciosetowe zwycięstwo Volley ASSE-LENNIK

682
0

W Sporthal Arena DEURNE w Antwerpii w meczu grupy G siatkarze Volley ASSE-LENNIK podjęli graczy Tomisu CONSTANTY. Spotkanie stojące na dość wysokim poziomie było momentami przeplatane słabą grą zespołów, co mogło zaburzać obraz meczu. Po 135 minutach w Deurne górą byli podopieczni Martina Stoeva, wygrywając 3:2.

Początek spotkania na swoją korzyść zapisali siatkarze Tomis CONSTANTA (4:1), którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili trzema punktami. Przewaga podopiecznych Martina Stoeva stale się utrzymywała, a momentami zwiększyła się nawet do czterech oczek (10:6). Na drugiej obowiązkowej pauzie, tak jak na pierwszej przerwie, trzema oczkami prowadzili zawodnicy Tomisu CONSTANTA. Dzięki stabilnej grze, siatkarze prowadzeni przez Martina Stoeva stale kontrolowali przebieg partii. W końcówce seta do walki zerwali się siatkarze Volley ASSE-LENNIK, którzy w ostatnim momencie doprowadzili do wyrównania (24:24). Po grze na przewagi górą okazali się gracze gospodarzy.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się minimalnie lepiej dla gospodarzy (2:1), którzy w następnych akcjach powiększyli prowadzenie do trzech oczek (5:2). Pierwsza przerwa techniczna odbyła się przy czteropunktowej przewadze siatkarzy Volley ASSE-LENNIK. Podopieczni Martina Stoeva doprowadzili do wyrównania dopiero przy stanie 14:14, ale na drugiej obowiązkowej przewie jednym oczkiem prowadzili gospodarze (16:15). W kolejnych akcjach zespoły zdobywały punkty naprzemiennie (20:20), co spowodowało wyrównaną końcówkę, w której nieznacznie lepiej zaprezentowali się przyjezdni, wygrywając tę odsłonę do 23.

Po przegranym drugim secie, do walki w trzeciej partii zerwali się gospodarze, którzy na pierwszej obowiązkowej przerwie prowadzili 8:4. Podopieczni Johana Devoghela stale powiększali swoją przewagę (12:6) i na drugiej pauzie technicznej mieli siedmiopunktowe prowadzenie nad rywalem. Zdecydowaną dominację gospodarzy w tym secie podkreślał stan na tablicy wyników (21:10), który z każdą akcją uskrzydlał siatkarzy Volley ASSE-LENNIK. Gospodarze wysoko wygrali trzecią partię (25:13) i tym samym przybliżyli się do zwycięstwa w całym spotkaniu.

Pierwszy punkt czwartej odsłony meczu zapisali na swoim koncie zawodnicy Martina Stoeva, lecz kolejne akcje były rozegrane na zasadzie punkt za punkt (3:3). Już na pierwszej przerwie technicznej 8:5 prowadzili gospodarze. Po przymusowej pauzie do remisu ponownie doprowadzili podopieczni Johana Devoghela (8:8), którzy na drugiej przerwie prowadzili 16:10. Zmotywowani siatkarze przyjezdnych utrzymali zaliczkę (22:17), co dało im mentalną przewagę w końcówce partii, którą zapisali na swoją korzyść przy stanie 25:21.

W tie-breaku z lepszą grą wystartowali gospodarze, którzy już na samym początku wypracowali sobie niewielkie prowadzenie (4:2). Przy zmianie stron podopieczni Martina Stoeva mieli czteropunktową zaliczkę, która dawała mentalną przewagę nad rywalem. Kolejne akcje także toczyły się na korzyść gospodarzy, którzy ostatecznie pokonali siatkarzy Tomisu CONSTANTY 15:10, zapisując na swoim koncie dwa punkty.

Volley ASSE-LENNIK – Tomis CONSTANTA 3:2 (28:26, 23:25, 25:13, 21:25, 15:10)

Volley ASSE-LENNIK: Frank Depestele, Seppe Baetens, Robin Overbeeke, Jose Sugranes, Adrian Staszewski, Martijn Colson, Dirk Sparidans (libero) oraz Robbert Andringa, Reinis Pekmans, Lienert Cosemans

Tomis CONSTANTA: Ventsislav Ragin, Konstantin Mitev, Metodi Ananiev, Dragos Pavel, Boyan Yordanov, Andrei Laza, Goran Skundric (libero) oraz Sergiu Stancu, Stephen Gotch