LM, gr. B: Kędzierzynianie mocniejsi od Azimut Leo Shoes Modeny

51
0

W kolejnym meczu fazy grupowej ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmowała zespół Azimutu Leo Shoes Modeny. Spotkanie zakończyło się po czterech setach wygraną podopiecznych Andrei Gardiniego, którzy oddali rywalom tylko premierową odsłonę. Dla kędzierzynian jest to drugie zwycięstwo w fazie grupowej, gdzie na swoim koncie mają sześć punktów.

Mecz rozpoczął się od mocnych uderzeń po obu stronach siatki (2:2), ale przyjezdni szybko zbudowali sobie zaliczkę (7:4). Na taki bieg wydarzeń zareagował Andrea Gardini, a po wznowieniu gry kędzierzynianie zaczęli odrabiać starty i po atakach Łukasza Kaczmarka nawiązała się wyrównana walka (10:11). Wyrównany fragment gry nie trwał długo (14:11), ale wicemistrzowie Polski nie zamierzali składać broni i wyrównali wynik (15:15). Po raz kolejny zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie byli w stanie utrzymać kontaktu z włoskim zespołem (19:16). W końcówce ekipa gospodarzy skutecznie wyprowadziła kontratak (20:21), a po chwili na tablicy wyników ponownie widniał remis (22:22). Więcej koncentracji zachowali siatkarzy włoskiego zespołu i po ataku Ivana Zaytseva zapisali pierwszą partię na swoją korzyść (25:22).

Druga odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia ekipy z Modeny (2:0). Błąd ataku po stronie przyjezdnych doprowadził do wyrównania (3:3), a po wyrównanym fragmencie minimalnie lepszy był kędzierzyński zespół (7:5). Do wyrównania doprowadziła zagrywka Bartosza Bednorza (7:7) i przez kolejne kilka minut między drużynami trwała emocjonująca wymiana ciosów (12:12). W kolejnych fragmentach gry ponownie na minimalne prowadzenie wyszli wicemistrzowie Polski (15:13), ale po błędzie Aleksandra Śliwki włoski zespół doprowadził do wyrównania (16:16). Między drużynami trwała wymiana ciosów, a kolejne „oczka” dla swojego zespołu zdobywał Bartosz Bednorz (19:19). W końcówce skutecznie w bloku zagrał Tomasz Kalembka (21:19), ale podopieczni Julio Velasco nie zamierzali łatwo się poddać i zdołali doprowadzić do remisu (22:22). Na taki obrót sprawy zareagował Andrea Gardini, a po chwili piłkę setową mięli przyjezdni (24:23). Jednak ostatecznie o losach seta decydowała gra na przewagi (24:24), gdzie więcej szczęścia mieli zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla (26:24).

Trzeci set otworzyła wymiana ciosów po obu stronach siatki (2:2), a wyróżniającą się postacią był Rafał Szymura (4:3). W kolejnych akcjach żadna z drużyn nie zamierzała się się poddawać i kolejną akcję zakończył Ivan Zaytsev (6:6). Po dobrym fragmencie gry na dwa „oczka” prowadzenia wyszła ekipa gospodarzy (9:7; 11:9). Przez kolejne kilka minut między zespołami trwała emocjonująca wymiana cisów, ale w dalszym ciągu dwupunktową zaliczkę mieli podopieczni Andrei Gardiniego (16:14). W końcówce o czas poprosił opiekun włoskiej drużyny lecz po powrocie na plac gry kędzierzynianie powiększyli zaliczkę do trzech punktów (22:19). Wicemistrzowie Polski do końca utrzymali koncentrację i pewnie wygrali kolejną partię (25:21).

Czwartą odsłonę tym razem lepiej rozpoczęli gospodarze (2:0), ale włoski zespół szybko doprowadził do remisu (2:2) i między zespołami ponownie nawiązała się wyrównana walka (5:5). W kolejnych fragmentach obie drużyny pewnie kończyły swoje akcje, jednak kędzierzynianie wykorzystali okazję i wyszli na trzypunktowe prowadzenie (11:8). Prowadzenie miejscowych skutkowało przerwą dla opiekuna zespołu z Modeny. Po powrocie na plac gry w dalszym ciągu inicjatywa leżała po stronie podopiecznych Andrei Gardiniego (15:12). Zawodnicy włoskiego zespołu nie zamierzali się jednak poddawać i w kolejnych fragmentach gry tracili tylko punkt do zespołu wicemistrzów Polski (18:19), a po chwili na tablicy wyników widniał remis (19:19). W końcówce gospodarze nie przestawali walczyć i odbudowali prowadzenie (23:21), którego nie wypuścili z rąk już do końca również zapisując na swoje konto tego seta (25:22)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Azimut Leo Shoes Modena 3:1 (22:25;26:24;25:21;25:22)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek, Benjamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski, Mateusz Bieniek, Aleksander Śliwka, Rafał Szymura, Paweł Zatorski (libero) oraz Brandon Koppers, Tomasz Kalembka

Azimut Leo Shoes Modena: Ivan Zajtsev, Micah Christenson, Maxwell Holt, Simone Anzani, Tine Urnaut, Bartosz Bednorz, Salvatore Rossini (libero) oraz Marco Pierotti

Źródło: Informacja własna