LM, gr. A: „Włoski dreszczowiec” dla Sir Safety Conad Perugia

38
0

W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań tej kolejki rozgrywek Ligi Mistrzów zespół Sir Safety Conad Perugia pokonał na swoim terenie Cucine Lube Civitanowa 3:2, mimo porażki w dwóch pierwszych partiach. Jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników był  Alaksandar Atanasijevic, który imponował szczególnie zagrywką.

Spotkanie rozpoczęło się od udanej akcji gospodarzy (1:0). Błędy zawodników Cucine Lube Civitanova pozwoliły na uzyskanie trzech punktów przewagi przez rywali (3:0). Goście odrobili większość strat (4:3), nawiązując z przeciwnikami wyrównaną walkę (5:4). Dopiero po udanym ataku Dragana Stankovica na tablicy wyników pojawił się remis (7:7). Po pierwszej przerwie technicznej oba zespoły walczyły punkt za punkt (13:13), a po asie serwisowym Taylora Sandera jego zespół prowadził już trzema „oczkami” (16:13). Zawodnik ten po przerwie technicznej ponownie zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki (17:13), zapewniając swojej drużynie dosyć bezpieczną przewagę. Gospodarze próbowali odrobić straty, mocno zagrywając (22:18) i udało im się zbliżyć dzięki temu do przeciwników (22:20). Bardzo mocna zagrywka Aarona Russella pozwoliła wyrównać wynik (23:23) i ostatecznie pierwszy set zakończył się po grze na przewagi na korzyść zespołu Lube, a ostatni punkt asem serwisowym zdobył Osmany Juantorena (30:28).

Drugą partię nieco lepiej rozpoczęli goście (2:1), ale świetnie dysponowany w tym meczu Aleksandar Atanasijevic i jego punktowe zagrywki dały zespołowi z Perugii prowadzenie (4:2). Seria punktowych zagrywek tego gracza trwała niemal do pierwszej przerwy technicznej (7:2). Goście po przerwie zdobyli kolejne punkty, jednak nadal musieli „gonić” wynik (9:6). Po pierwszej przerwie technicznej mistrzowie Włoch prawie wyrównali wynik (15:14), a udany blok Dragana Stankovica dał prowadzenie jego drużynie po raz pierwszy w tym secie (18:17). W końcówce drugiego seta dominowali już siatkarze Cucine Lube Civitanova i powiększali swoje prowadzenie (23:18). Drugą partię zakończył Ivan Zaytsev, który popełnił błąd podwójnego odbicia (25:20).

Podobnie jak w pierwszej partii, początek trzeciego seta należał do gospodarzy (3:0). Do pierwszego remisu doprowadził Tsvetan Sokolov (4:4) i po bloku tego zawodnika drużyna Cucine Lube Civitanova wyszła po raz pierwszy w tym secie na prowadzenie (5:4). Na pierwszą przerwę techniczną z prowadzeniem zeszli siatkarze Sir Safety Conad Perugia (8:7). Po czasie spotkanie bardzo się wyrównało. Obie drużyny grały punkt za punkt i na tablicy wyników często pojawiał się remis (15:15). W końcówce spotkania gra była nadal wyrównana i obie drużyny grały efektowną zagrywkę (20:20). Ostatecznie gracze z Perugii wybronili się i wygrali trzecią partię po ataku Marko Podrascanina (26:24).

Czwarta partia i jej pierwsze piłki to lepsza gra gości (3:1). Po bloku Ivana Zaytseva na tablicy wyników widniał remis (6:6), a po błędzie Osmany’ego Juantoreny na prowadzenie wyszli zawodnicy z Perugii. As serwisowy Luciano De Cecco zapewnił gospodarzom trzypunktowe prowadzenie (10:7), które skutecznie obronił dobrym atakiem Aleksandar Atanasijevic (11:8). Siatkarze Sir Safety Conad Perugia utrzymywali niewielką przewagę (13:11), którą powiększyli do drugiej przerwy technicznej (16:13). Po tym jak zawodnicy zespołu gospodarzy złapali wiatr w żagle, mieli aż pięć punktów przewagi (18:13). Podopieczni trenera Lorenzo Bernardiego nie oddali już prowadzenia i wygrali czwartą partię, doprowadzając tym samym do tie-breaka (25:19).

Piątą partię od asa serwisowego rozpoczął Ivan Zaystev (1:0). Do pierwszego remisu doprowadził Dragan Stankovic (3:3), ale w tym meczu nie do zatrzymania był Aleksandar Atanasijevic, który wykonywał trudną do przyjęcia zagrywkę (5:3). Przy zmianie stron różnica punktowa wynosiła już cztery „oczka” (8:4). Gospodarze nie oddali prowadzenia przeciwnikom i ostatecznie wygrali piątego seta i całe spotkanie (15:9).

Sir Safety Conad Perugia – Cucine Lube Civitanowa 3:2 (28:30, 20:25, 26:24, 25:19, 15:9)

Sir Safety Conad Perugia: Marco Podrascanin, Alexander Berger, Simone Anzani, Luciano De Cecco, Aaron Russell, Aleksandar Atanasijevic, Massimo Colaci (libero) oraz Ivan Zaytsev, Dore Della Lunga

Cucine Lube Civitanova: Micah Christenson, Osmany Juantorena, Tsvetan Sokolov, Enrico Cester, Dragan Stankovic, Taylor Sander, Jenia Grebennikov (libero) oraz Davide Candellaro, Tsimafei Zhukowski, Jiri Kovar

Źródło: informacja własna