LM, gr. A: Arkas Izmir wygrywa na własnym terenie

479
0

Wtorkowy wieczór rozpoczął kolejne zmagania w siatkarskiej Lidze Mistrzów. W grupie A w pierwszym meczu dnia dzisiejszego zespół Belogorie Belgorod podjął zawodników Berlin Recycling Volleys, natomiast drugie spotkanie odbyło się w Atatürk Voleybol Salonu IZMIR, gdzie Arkas Izmir podjął siatkarzy Marek Union-Ivkoni DUPNITSA.

Początek inaugurującej partii rozpoczął się korzystniej dla gospodarzy (5:2), którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili czterema punktami. Zawodnicy Arkasu Izmir starannie grali wstrzymując swoją przewagę nad rywalem (10:7), a nawet ją nieznacznie powiększając (14:9). Siatkarze Marek Union-Ivkoni DUPNITSA nieco odrobili straty w pierwszym secie (15:19), jednak w końcówce triumfowali gospodarze (25:17).

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się bardzo wyrównanie, a na pierwszej pauzie technicznej jednym oczkiem prowadził zespół gospodarzy. Przy granicy dziesiątego punktu pierwszą przewagę w tej drugiej partii osiągnęli przyjezdni (10:9), jednak stan ten nie trwał długo, bowiem ponownie na prowadzenie wysunęli się siatkarze Arkasu Izmir (13:11). Walka w drugim secie nabrała emocji, gdy na kolejnej obowiązkowej przerwie prowadzili zawodnicy Marek Union-Ivkoni DUPNITSA (16:13). Przewaga przyjezdnych utrzymywała się przez długi czas (21:16) i ostatecznie to oni wygrali drugą odsłonę, wyrównując stan rywalizacji.

Tak jak drugi set, tak i trzecia partia rozpoczęła się wyrównaną grą, jednak trwała ona tylko do wyniku 2:2, po którym do ataku zerwali się gospodarze (6:2). Na pierwszej pauzie technicznej Arkas Izmir prowadził pięcioma oczkami, a następnie zwiększał swoją przewagę (12:6). Rywale, tuż po drugiej obowiązkowej przerwie zmniejszyli różnicę punktową, jednak nadal na prowadzeniu utrzymywali się gospodarze (16:18). Kolejne akcje dały nadzieje na zwycięstwo przyjezdnym (21:22), ale ostatecznie górą byli zawodnicy Arkasu Izmir.

Tym razem set rozpoczął się minimalnie korzystniej dla przyjezdnych (4:3), jednak na pierwszym czasie technicznym trzema punktami prowadzili siatkarze Arkasu Izmir. Gospodarze nie pozwalali zmniejszyć różnicy punktowej (13:9), a jeszcze przed przerwą techniczną zwiększyli ją do sześciu oczek. Arkas Izmir pewnie dążył do zwycięstwa (19:11), które odniósł w trzech setach, wygrywając ostatnią partię 25:18.

Arkas Izmir – Marek Union-Ivkoni DUPNITSA 3:1 (25:17, 21:25, 25:22, 25:18)

Arkas Izmir: Antonin Rouzier, Kawika Shoji, Gökhan Gökgöz, Hakki Capkinoglu, Joao Paulo Pereira, Graham Vigrass, Caner Ergul (libero) oraz Mustafa Koc, Yigit Gulmezoglu

Marek Union-Ivkoni DUPNITSA: Georgi Elchinov, Vladimir Lobutov, Stanislav Velichkov, Ventsislav Trifonov, Mihael Mandzhukov, Borislav Apostolov, Martin Bozhilov (libero) oraz Pavel Elshkov, Angel Velkov