Liga turecka: Zespół Konarskiego wciąż na szczycie tabeli

74
0

W zakończonej w poniedziałkowe popołudnie czwartej kolejce spotkań ligi tureckiej w żadnym z meczów nie doszło do podziału punktów. Zespół Dawida Konarskiego i Bartosza Kurka, Ziraat Bankasi wciąż pozostaje niepokonany i umocnił się na pozycji lidera. Dawid Konarski zaś, ponownie pokazał się ze znakomitej strony i poprowadził swój klub do zwycięstwa.

Zespół Dawida Konarskiego i Bartosza Kurka wciąż nie stracił ani jednego punktu. Tym razem siatkarze Ziraatu Bankasi rozgrywali mecz z Galatasaray HDI Sigorta, wygrywając w trzech setach. Gospodarze mieli miażdżącą przewagę w bloku, zdobywając tym elementem aż czternaście punktów, a ich rywale wywalczyli w ten sposób cztery „oczka”. Bezpośrednio z zagrywki obydwa zespoły zdobyły po trzy punkty. W przyjęciu lepsi byli siatkarze Galatasaray, którzy odbierali piłki ze skutecznością 45%. Gracze zwycięskiego zespołu spisali się nieco gorzej i przyjmowali ze skutecznością 37%. Do składu nadal nie dołączył kontuzjowany Bartosz Kurek, świetnie spisuje się za to drugi z Polaków, Dawid Konarski. Polak ponownie był najlepiej punktującym zawodnikiem w spotkaniu, zdobył on dla swojego zespołu szesnaście punktów. Były zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle cztery punkty wywalczył blokując ataki przeciwników i atakował ze skutecznością na poziomie 67%. Po drugiej stronie boiska nieco grzej zaprezentował się Yasin Aydin, który zdobył tylko jedno „oczko” mniej, po jednym punkcie bezpośrednio z zagrywki oraz w bloku.

Ziraat Bankasi – Galatasaray HDI Sigorta 3:0 (25:21, 25:23, 25:17)

Również siatkarze Jeopark Kula Belediyesi potrzebowali trzech setów, aby w meczu wyjazdowym pokonać Besiktas Stambuł. Jedynie w drugiej partii toczyła się wyrównana walka, ale ostatecznie gospodarze przegrali po grze na przewagi 25:27. Przyjezdni dominowali na boisku w każdym możliwym elemencie. Najwyraźniejszą różnicę zauważyć można było w skuteczności przyjęcia. Zawodnicy Jeopark Kula Belediyesi przyjmowali ze skutecznością na poziomie 58% przy tylko 38% przeciwników. Wyraźna różnica zauważalna była też w jakości zagrywki. Gospodarze w tym elemencie zdobyli dziewięć punktów, ich rywale zaś tylko trzy. Najlepiej punktującym graczem zespołu Jeopark Kula Belediyesi ponownie był Jose Weber, który zdobył siedemnaście punktów, w tym dwa skutecznie blokując atak rywala. W drużynie Besiktas Stambuł najwięcej „oczek” zdobył Batuhan Avci i to on zapisał na swoim koncie najwięcej punktów w całym meczu, zdobywając osiemnaście punktów.

Besiktas Stambuł – Jeopark Kula Belediyesi 0:3 (18:25, 25:27, 15:25)

Kolejna porażkę na swoim koncie zanotowali siatkarze Inegol Belediyespor, którzy w czterosetowej walce na własnym boisku ulegli Arkasowi Spor Izmir. Jedynie w trzecim secie gospodarzom udało się zawalczyć o zwycięstwo i wygrali go 25:21. Pomimo dobrej gry w przyjęciu, miejscowi przyjmowali ze skutecznością 63% przy 42%, nie udało im się zawalczyć o punkty. Goście za to lepiej punktowali blokiem, zdobywając w tym elemencie piętnaście „oczek” przy trzynastu przeciwników. Najlepiej punktującym graczem w meczu był siatkarz Inegol Belediyespor, Gazmend Husaj, który zapisał na swoim koncie dwadzieścia „oczek”, z czego pięć punktów blokiem. W drużynie zwycięskiej najwięcej punktów wywalczył Christian Fromm, który punktował szesnaście razy. Dwa razy punktował on blokiem i raz zagrał asa serwisowego.

Inegol Belediyespor – Arkas Spor Izmir 1:3 (24:26, 20:25, 25:21, 19:25)

Cztery sety zostały rozegrane także w spotkaniu pomiędzy Maliye Piyango i Fenerbahce Stambuł. Gospodarze wygrali całe spotkanie 3:1, uznając wyższość rywali ze Stambułu tylko w drugiej partii. Gospodarze słabiej zagrali blokiem, punktując w tym elemencie dziewięć razy. Goście skutecznie blokowali dwanaście razy. Drużyna zwycięska zaś przyjmowała piłki z większą skutecznością – 52% przy 46% rywali. Najwięcej punktów dla drużyny Maliye Piyango zdobył Oliver Venno, który punktując dwadzieścia jeden razy był jednocześnie najlepszym graczem meczu. W drużynie Fenerbahce Stambuł nieco słabiej spisał się Alen Šket, który zdobył trzy punkty mniej niż Venno. Słoweniec zagrywał na tyle skutecznie, że w tym elemencie zdobył cztery punkty.

Maliye Piyango – Fenerbahce Stambuł 3:1 (25:19, 19:25, 25:23, 27:25)

Mecz pomiędzy Istambułem BBSK a Halkbankiem Ankara zakończył się zwycięstwem zespołu ze Stambułu. Gospodarze wygrali całe starcie w czterech setach, przegrywając jedynie trzecia partię. Spotkanie było wyrównane pod względem ilości bloków. Siatkarze z Istambułu punktowali w ten sposób osiem razy, a ich przeciwnicy siedem. Wyraźna różnica widoczna była w skuteczności przyjęcia. Zwycięzcy przyjmowali ze skutecznością 68%, a siatkarze z Ankary na poziomie 59%. Fernando Hernandez z Halkbanku Ankara zdobywając dwadzieścia siedem punktów został najlepiej punktującym graczem meczu. Oprócz 54% skuteczności ataku gracz zagrał jednego asa serwisowego. W zespole ze Stambułu najlepiej zaprezentował się Samuel Tuia, który zapisał na swoim koncie dwadzieścia punktów, w tym dwa blokiem.

Istambuł BBSK – Halkbank Ankara 3:1 (25:20, 25:21, 21:25, 25:22)

Ostatnim meczem czwartej kolejki było spotkanie Afyon Belediyesi Yuntas i TKD K.Enerji G.Hane Torul Genclik. Gospodarze pokonali beniaminka ligi tureckiej w trzech setach, nie pozwalając wyjść rywalom poza granicę trzynastego „oczka”. Miejscowi dominowali na boisku w każdym elemencie, nie pozostawiając przeciwnikom nadziei na wygraną choćby jednego seta. Zwycięzcy trzynaście razy punktowali blokiem, przy tylko jednym rywali. Wyraźna różnica widoczna była także w jakości zagrywki. Przy ośmiu punktowych zagrywkach gospodarzy, zawodnicy TKD K.Enerji G.Hane Torul Genclik punktowali w tym elemencie tylko dwa razy. Najwięcej „oczek” w meczu zdobył zawodnik gospodarzy, Mehmet Hacioglu – szesnaście punktów, w tym trzy blokiem. Po drugiej stronie boiska najwięcej „oczek” wywalczył Ilker Buyukbayrak, który zakończył spotkanie z ośmioma punktami.

Afyon Belediyesi Yuntas – TKD K.Enerji G.Hane Torul Genclik 3:0 (25:11, 25:10, 25:13)

Źródło: tvf-web.dataproject.com/opracowanie własne