Liga Światowa: Polacy przegrywają po raz drugi z reprezentacją Bułgarii

487
0

Reprezentacja Polski na zakończenie swojej przygody z tegoroczną edycją Ligi Światowej przegrywa z Bułgarami 2:3 (25:20, 25:23, 21:25, 21:25, 17:19)

Od zagrywki mecz rozpoczęła reprezentacja Polski, jednak długą akcję kończą Bułgarzy (1:0). Po chwili na tablicy wyników widniał remis po kiwce Piotra Nowakowskiego ze środka (1:1). W następnych akcjach oba zespoły popsuły swoje zagrywki (2:2). Fatalne przyjęcie Todora Skrimova spowodowało, że kolejny  punkt powędrował na konto Polaków (3:2), a następnie skutecznym atakiem popisał się Tsvetan Sokolov (3:3). Kilka akcji później biało-czerwoni wysunęli się na dwupunktowe prowadzenie (5:3). Świetny, pojedynczy blok Marcina Możdżonka dał naszym reprezentantom szóste „oczko” (6:3). W tym momencie trener Bułgarii poprosił o czas, a po nim na zagrywce pojawił się Piotr Nowakowski i niestety pomylił się on w niewielkim stopniu (6:4). Po zepsutej zagrywce Bułgarów, zrewanżowali się oni w następnej akcji dobrym atakiem (5:7). Bartosz Kurek po ataku z drugiej linii ze środka zapisał na konto Polaków ósmy punkt (8:5). Kolejna świetna zagrywka w Todora Skrimova, jednak po chwili nie przyjął on serwisu podopiecznych trenera Andrei Anastasiego (5:9). W kolejnej akcji Todor Aleksiev zaatakował po bloku (6:9). Po akcji Polaków ze środka, Bułgaria odpowiedziała tym samym zagraniem (7:10). Bartosz Kurek atakiem po rękach Tsvetana Sokolova zapisał na konto biało-czerwonych kolejny punkt (11:7). Atak Zbigniewa Bartmana z drugiej linii pozwolił Polakom wyjść na czteropunktowe prowadzenie (12:8). Dokładne przyjęcie Pawła Zatorskiego i świetny atak Bartosza Kurka zwiększyły przewagę reprezentacji Polski (14:9). Michał Kubiak po ostrym skosie, omijając blok Bułgarów zdobywa kolejny punkt (15:10). Na drugiej przerwie technicznej prowadziliśmy 16:11 po kolejnym udanym ataku Michała Kubiaka. Po fatalnym przyjęciu zagrywki Todora Aleksieva, Bartosz Kurek zaatakował bez bloku w aut (16:13). Dłuższą akcję wygrali Polacy, co spowodowało, że znowu mieliśmy cztery punkty przewagi (17:13). Krótka grana daleko od siatki z Piotrem Nowakowskim i na tablicy widnieje wynik 18:14 dla Polski. Punkt zdobyty ze środka przez Piotra Nowakowskiego i tuż przed decydującą częścią seta to biało-czerwoni prowadzą 20:15. Szczelny blok Bułgarów i mamy wynik 17:21. Kontra po stronie gospodarzy, ale na nasze szczęście Tsvetan Sokolov pomylił się (17:22). Kolejne błędy Bułgarów spowodowały, że set ten zakończył się wynikiem 25:20 dla Polski.

Drugi set zaczyna się błędem Polaków (0:1). Krótka zagrana z Piotrem Nowakowskim nie pozwala Bułgarom na osiągnięcie przewagi (1:1). Michał Kubiak nie wykorzystuje kontry (2:3). Świetny atak Zbigniewa Bartmana po prostej i ponownie mamy remis (3:3). Ofiarna gra w obronie Polaków, ale nie udało się przebić piłki na drugą stronę (4:3). Todor Aleksiev atakuje w siatkę (4:5). Kolejny as serwisowy polskiego zespołu(4:6). Wspaniała zagrywka Michała Kubiaka, Bułgarzy oddają piłkę na drugą stronę, ale Bartosz Kurek atakuje w blok (6:5). Pewny atak Bartosza Kurka (8:6). Zbigniew Bartman uderza po skosie (9:7). Mimo problemów z przyjęciem, gospodarze wyprowadzają mocny atak (8:9). Valentin Bratoev pojawia się na placu gry zmieniając Todora Skrimova. Tsvetan Sokolov atakuje po skosie, omijając blok (9:10). Dobra akcja Polaków ze środka (11:9). Dobrze spisujący się w dzisiejszym spotkaniu Michał Kubiak kończy kolejny atak(12:10). Piłka odbita od bloku ląduje na aucie (12:13). Todor Aleksiev w precyzyjnej kiwce za blok(13:13). Oba zespoły zagrywają w siatkę(14:14). Valentin Bratoev po bloku w aut (15:15). Szarpana akcja Polaków, w konsekwencji Michał Kubiak zostaje zablokowany (16:15). Po długiej akcji po bloku uderzają Bułgarzy (17:15). Czas dla Polaków. Zbigniew Bartman wstrzymał rękę, czym zaskoczył Bułgarów (16:17). Piłka wraca po zagrywce Piotra Nowakowskiego, jednak Zbigniew Bartman popełnia błąd przekroczenia linii trzeciego metra (18:16). Łukasz Żygadło kiwa z drugiej piłki(17:18). Błąd rozgrywającego Bułgarii, który przełożył rękę na naszą stronę (18:18). Bartosz Kurek w kontrataku z szóstej strefy(19:18). Camillo Placi prosi o przerwę. Marcin Możdżonek pojawił się na lewej stronie, gdzie nie skończył kiwki, punkt dla Bułgarii (19:19). Kolejny punkt z zagrywki Michała Kubiaka(21:19). Sprytnie kiwa Georgi Bratoev (20:21). Michał Ruciak wchodzi za Marcina Możdżonka na zagrywkę. Todor Aleksiev w ataku (22:21). Wraca Marcin Możdżonek. Zła akcja w wykonaniu Polaków i Bułgarzy w kontrataku (22:22). Todor Aleksiev szczęśliwie umieszcza piłkę między siatką a blokiem (23:23). Bartosz Kurek uderza po skosie (24:23). Przerwa dla gospodarzy. Świetna obrona Pawła Zatorskiego, Bartosz Kurek atakuje z szóstej strefy i wygrywamy drugą partię (25:23).

Trzecia odsłona rozpoczyna się atakiem Tsvetana Sokolova po bloku. Odpowiadamy atakiem Zbigniewa Bartmana (1:1). Valentin Bratoev  uderza po prostej (2:1). Bartosz Kurek wybija piłkę w aut (1:3). Pojedynczy blok na Zbigniewie Bartmanie( 4:1). Popsuta zagrywka Bułgarów (2:4). Lżejszy serwis Bartosza Kurka i skuteczny atak gospodarzy (5:2). Świetne przyjęcie i Łukasz Żygadło posyła piłkę do Zbigniewa Bartmana (3:5). Przesunięta krótka, w siatkę atakuje Viktor Yosifov (4:5). Szybko odrobiliśmy starty. Po błędzie Tsvetana Sokolova na tablicy wyników widnieje remis (5:5). Łukasz Żygadło gra pod rękę do Marcina Możdżonka (6:6). Valentin Bratoev uderza bez bloku daleko w aut (6:7). Atak Tsvetana Sokolova (7:7). Zagrywka w Pawła Zatorskiego, Michał Kubiak błyszczy w ataku i na pierwszej przerwie technicznej w trzecim secie mamy nieznaczną przewagę (8:7). Tsvetan Sokolov w piekielnie mocnym ataku, piłka uderza w sufit (8:8). Tyłem rozegrana krótka po stronie Polaków (9:8). Brak pierwszej akcji u gospodarzy, w konsekwencji dobra kontra Polaków (10:8). Dobra asekuracja gości, jednak popełniamy błąd (9:10). Bardzo szybko straciliśmy dwupunktowe prowadzenie po złym przyjęciu Michała Kubiaka (10:10). Sporna sytuacja, ostatecznie punkt dla Bułgarów, gdyż nie ma możliwości sprawdzenia akcji (11:10). Dobry atak Tsvetana Sokolova (12:10). O przerwę prosi szkoleniowiec polskiej reprezentacji. Zepsute zagrywki po obu stronach (13:11). Zbigniew Bartman bez bloku uderza w aut (11:14). Bardzo zdenerwowany Andrea Anastasi dostaje upomnienie w postaci żółtej kartki. Valentin Bratoev  w skutecznym ataku (15:12). Michał Kubiak z lewego skrzydła (13:15). Przy drugiej przerwie technicznej jest trzypunktowa przewaga gospodarzy. Błąd Bułgarów (14:16). Bardzo skuteczny w dzisiejszym meczu Todor Aleksiev (18:14). Michał Kubiak przedziera się przez blok, ale gospodarze świetnie grają w obronie. Ostatecznie Polacy popisują się punktowym blokiem (15:18). Zaczynamy odrabiać straty, as serwisowy Michała Kubiaka (16:18). Marcin Możdżonek schodzi z boiska, Michał Ruciak pojawia się na zagrywce. Fantastyczna obrona Michała Kubiaka i punkt dla Polaków (18:19). Czas dla Bułgarii. Michał Ruciak ofiarnie w obronie, ale punkt dla gospodarzy (20:18). Za niska wystawa do Piotra Nowakowskiego i piłka wylądowała w siatce, zepsuta zagrywka Bułgarów (21:19). Długa akcja przegrana po błędzie komunikacji naszego zespołu (19:22). Szarpana akcja, Bartosz Kurek obija blok (20:22). Grzegorz Kosok wchodzi za Piotra Nowakowskiego. Nieskończony atak ze środka i punkt dla Bułgarii (24:20). Dobra asekuracja w naszym zespole (21:24). Niezawodny Todor Aleksiev kończy trzecią partię(25:21).

Pierwsza akcja zostaje rozstrzygnięta na korzyść Polaków (1:0). Bartosz Kurek z Grzegorzem Kosokiem zatrzymują Bułgarów blokiem (2:1). Todor Aleksiev atakuje w aut (1:3). Skutecznie Tsvetan Sokolov (2:3). Grzegorz Kosok uderza ze środka (4:2). Po obronie ataku przez gospodarzy zadziałał punktowy blok Polaków (5:2).  Kolejny fantastyczny blok biało-czerwonych (6:2). Błędy po obu stronach siatki, jednak nasi zawodnicy utrzymują przewagę (7:4). Michał Kubiak atakuje po skosie, ale nie trafia w boisko, Bułgarzy odrabiają stratę (6:7). Kolejny błąd Michała Kubiaka, tym razem atak po antence i gospodarze doprowadzili do remisu (7:7). Na pierwszą przerwę techniczną schodzimy z jednopunktową przewagą (8:7). Udana akcja Polaków, po kiwce Bartosza Kurka (10:9). Paweł Zatorski w genialnej obronie, a Bartosz Kurek popisał się dobrym atakiem (11:9). Kolejny błąd w zagrywce po stronie Bułgarów (10:12). Zablokowany Michał Kubiak(13:12). Bardzo dużo błędów popełniają Bułgarzy w polu zagrywki (15:14). Tsvetan Sokolov skutecznie w ataku i druga przerwa techniczna (16:14). Pomyłka Bartmana (14:17) i przerwa dla Andrei Anastasiego. Skuteczna akcja z drugiej linii (15:17). Zablokowany Tsvetan Sokolov i powoli odrabiamy straty (16:17). Powtórzona akcja do Tsvetana Sokolova, tym razem skończył (18:16). Bartosz Kurek uderza po skosie, w siódmy metr (17:18). Doprowadzamy do remisu po ataku Zbigniewa Bartmana (18:18). Skuteczny blok Bułgarów (20:18). Zbigniew Bartman uderza daleko po skosie (19:20). Jakub Jarosz pojawia się na boisku za Zbigniewa Bartmana. Nikolay Penchev za Todora  Aleksieva na wzmocnienie przyjęcia. Aut po zagrywce Jakuba Jarosza, wraca Zbigniew Bartman (21:19). Bartosz Kurek na dwa tempa nie skończył, ale ostatecznie wygrywamy akcję (20:21).  Bartosz Kurek na zagrywce nie sprawił dużych problemów Bułgarom, którzy wyprowadzili skuteczną akcję (22:20). Nie do zatrzymania w dzisiejszym meczu Todor Aleksiev (23:20). Przerwa dla reprezentacji Polski. Szczęśliwa akcja naszego zespołu (21:23). Kolejny punkt Tsvetana Sokolova (24:21). Dobromir Dimitrov za Valentina Bratoeva. Zbigniew Bartman atakuje w aut (25:21).

Tie-break zaczyna się dobrze dla Bułgarów (1:0), ale i my szybko odpowiadamy skutecznym atakiem (1:1). Nieudana próba obrony przez Marcina Możdżonka (2:1). Bartosz Kurek atakuje na czystej siatce (2:2). Pewny atak Tsvetana Sokolova (3:2). Valentin Bratoev uderza w aut, a w następnej akcji Todor Aleksiev wybija piłkę po bloku (4:3). Szczęśliwa kiwka Bartosza Kurka z drugiej linii ze środka (4:4). Dwie akcje Todora  Aleksieva (6:4). Michał Kubiak wrzucony w siatkę nie kończy ataku (7:4). Marcin Możdżonek atakuje w aut, zmiana stron (4:8). Polski zespół nie ma recepty na Todora Aleksieva, który kolejny raz kończy trudną piłkę (9:5). Biało-czerwoni zdobywają punkt ze środka (6:9). Tsvetan Sokolov piekielnie mocno zaatakował i zdobył kolejny punkt (10:6). Kolejna udana akcja Tsvetana Sokolova (11:6). Przerwa dla Polski. Todor Aleksiev w końcu zostaje złapany przez polski blok (8:11), ale myli się Michał Ruciak w polu zagrywki (12:8). Punkt Bułgarów bezpośrednio z zagrywki, ale następna wylądowała w siatce (10:14). Ustrzelony jeden z bułgarskich przyjmujących (11:14). Seria zagrywek Bartosza Kurka (14:13). Błąd Todora Aleksieva i doprowadzamy do remisu (14:14). Każda seria kiedyś się kończy, Bartosz Kurek zagrywa w aut (14:1). Zbigniew Bartman w udanym ataku (15:15). Michał Kubiak atakuje w siatkę (15:16). Przesunięta krótka w wykonaniu Marcina Możdżonka (16:16). Todor Aleksiev uderza po rękach (17:16). Po nieudanym ataku Marcina Możdżonka, Tsvetan Sokolov atakuje w aut (17:17). Tym razem Tsvetan Sokolov skutecznie (18:17). Popełniamy błąd i przegrywamy z reprezentacją Bułgarii 19:17.

Bułgaria – Polska 3:2 (20:25, 23:25, 25:21, 25:21, 19:17)

Bułgaria: Tsvetan Sokolov, Georgy Bratoev, Todor Aleksiev, Viktor Yosifov, Svetoslav Gotsev, Teodor Salparov (L) oraz Valentin Bratoev, Dobromir Dimitrov, Stoyan Samunev, Nikolay Penchev

Polska: Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Łukasz Żygadło, Piotr Nowakowski, Marcin Możdżonek, Zbigniew Bartman, Paweł Zatorski (L) oraz Jakub Jarosz, Michał Ruciak