Liga Narodów 2020 oficjalnie odwołana

Liga Narodów 2020 oficjalnie odwołana

18
0
PODZIEL SIĘ

Epidemia koronawirusa mocno wpłynęła nie tylko na codzienne dziedziny życia, ale również na świat sportu. FIVB oficjalnie poinformowała właśnie o odwołaniu tegorocznej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów, czego głównym powodem są utrzymywane ograniczenia w poszczególnych krajach, niepozwalające na organizację turniejów takiej rangi.

 

COVID-19 wpływa na sport 

 

FIVB tuż po wybuchu epidemii wstrzymywała się z oficjalnym odwołaniem tegorocznej edycji Ligi Narodów informując, że wszystko będzie zależało od rozwoju sytuacji związanej z COVID-19. Początkowo pojawił się pomysł, by Ligę Narodów przełożyć na późniejszy termin, szczególnie, gdy oficjalnie zostały przełożone Igrzyska Olimpijskie. W związku z tym, że w wielu krajach nadal obowiązują ograniczenia związane z próbą zatrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa, włodarze międzynarodowej federacji zdecydowali, że VNL w tym roku zostaje oficjalnie odwołana. Duże znaczenie w podjęciu takiej decyzji miał charakter rozgrywek, stworzonych głównie dla kibiców i z aktywnym ich udziałem. „Nasza uwaga skupia się teraz na VLN 2021, by sprawić, że będzie to nasza najlepsza edycja rozgrywek. Wiem, że dla nasi wspaniali sportowcy będą nieubłagani w swoich staraniach by przygotować się do tych rozgrywek. Nie mam wątpliwości, że przyszły rok będzie niezwykle ekscytujący dla siatkówki” – mówił prezydent FIVB, Dr Ary S. Graça. FIVB poinformowała również, że turnieje kwalifikacyjne do Ligi Narodów, czyli Challenger Cup zostały w tym roku odwołane.

 

 

Sezon nie będzie stracony?

 

Mimo oficjalnej informacji o odwołaniu rozgrywek Siatkarskiej Ligi Narodów, federacje poszczególnych krajów europejskich są w stałym kontakcie ze sobą i starają się znaleźć rozwiązanie tej trudnej sytuacji tak, by sezon 2020 nie był całkiem stracony. PZPS w porozumieniu ze sztabem szkoleniowym reprezentacji rozważa różne wersje rozgrywek na ten rok, które miałyby charakter spotkań lub nawet turniejów towarzyskich. Inicjatywa Polskiego Związku Piłki Siatkowej spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony innych federacji, lecz kluczowe znaczeni w organizacji tego typu wydarzeń ma bezpieczeństwo związane z COVID-19. Mimo trudnej sytuacji cały czas prowadzone są przygotowania do mistrzostw Europy mężczyzn i mistrzostw świata kobiet.

 

 

Polski Związek Piłki Siatkowej podał również informację dotyczącą zakupionych biletów:

Dobrą informacją dla fanów siatkówki jest możliwość wymiany biletów zakupionych na tegoroczną odwołaną edycję VNL na vouchery, które będą upoważniały do uzyskania wejściówek na inne wydarzenia organizowane przez PZPS m.in. Mistrzostwa Europy 2021 oraz kolejną edycję Siatkarskiej Ligi Narodów. Kibice, którzy zdecydują się na ten gest solidarnościowy w stosunku do Polskiej Siatkówki otrzymają niepowtarzalną możliwość nabycia biletów w przedsprzedaży wraz z dodatkowym rabatem oraz pakietem siatkarskich upominków.

 

 

 

Źródło: fivb.org/pzps.pl/informacja własna

BRAK KOMENTARZY