Liga Mistrzów: Kuzbass Kemerovo z awansem do półfinału

3
0

W rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Ligi Mistrzów Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpoczęła od wygranego seta. Jednak w kolejnych setach lepsi okazali się zawodnicy Kuzbass Kemerovo, którzy wygrali spotkanie w czterech setach i tym samym rosyjski zespół zameldował się w półfinale Ligi Mistrzów.

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany punktów (1:1). W kolejnych akcjach drużyny toczyły wyrównany bój, jednak o „oczko” lepsi pozostawali zawodnicy ekipy przyjezdnej (5:4). Po stronie przyjezdnych ręki w ataku nie zwalniał Victor Poletaev (8:7), natomiast wśród mistrzów Polski kolejne ataki kończył Arpad Baróti (8:8). Błędy własne rywali dały kędzierzynianom dwupunktowe prowadzenie (11:9), lecz do remisu szybko doprowadził Victor Poletaev (11:11). Wyrównany fragment gry nie trwał jednak długo, bowiem już po chwili zespół Kuzbass Kemerovo wyszedł na trzy „oczka” prowadzenia (15:12). Na taki bieg wydarzeń zareagował Nikola Grbić. Po powrocie na plac gry na skrzydle zameldował się Aleksander Śliwka (13:15), a po chwili w polu zagrywki punktował Arpad Baróti (15:15). Tym razem o czas poprosił trener mistrzów Rosji, lecz kolejne punkty zdobywał Kamil Semeniuk (18:16). W końcówce przyjezdni pomimo prób nie zdołali zatrzymać rozproszonych rywali, a seta zakończył Łukasz Wiśniewski (25:21).

Od mocnego ataku drugiego seta rozpoczął Anton Karpukhov (1:0), lecz szybko odpowiedział Kamil Semeniuk (1:1). Kilka chwil później z pola zagrywki punktował Victor Poletaev (3:2), a w kolejnych fragmentach raz po raz na tablicy wyników pojawiał się remis (5:5). Również gospodarze nie zwalniali ręki w zagrywce (7:6). Jednak kolejne błędy własne i dobra gra przyjezdnych spowodowały, że mistrzowie Rosji zbudowali kilkupunktowe prowadzenie (14:10). Choć w koleknych fragmentach kedzierzynianie rozpoczęli dorabianie strat (12:14; 17:18), to w dalszym ciągu lepiej prezentowali się przyjezdni którzy popełnili mniej błędów własnych. W końcówce punktował Anton Karpukhov (22:19), a kilka chwil później asa serwisowego posłał jeszcze Łukasz Wiśniewski (22:23). Jednak pomimo dobrego fragmentu gry mistrzowie Polski nie zdołali zatrzymać rozpędzonych rywali (25:23).

Trzecia odsłona rozpoczęła się do wyrównanego fragmentu gry (2:2), jednak bardzo szybko Kuzbass Kemerovo wyszło na prowadzenie (4:2). W kolejnych akcjach zespoły toczyły wyrównane wymiany, a dzięki cierpliwej grze do wyrównania doprowadził Aleksander Śliwka (7:7). Jednak wyrównany fragment gry nie trwał długo, a kolejne ataki kończył Victor Poletaev (10:8). Mistrzowie Rosji pewnie wykorzystywali swoje szanse, i słabsze elementy kędzierzyńskiej drużyny, przez co powiększali zaliczkę do kilku punktów (15:9). Z drugiej linii punktował Kamil Semeniuk (13:22), jednak w końcówce przyjezdni nie tracili koncentracji (23:16). Sytuacyjną piłkę po raz kolejny na korzyść swojego zespołu rozstrzygnął Kamil Semeniuk (17:23), lecz kilka chwil później seta zakończył Victor Poletaev (25:17).

Czwarty set rozpoczął się od wymiany ciosów (1:1), a po chwili kędzierzynianie punktowali blokiem (2:1). W kolejnych akcjach między zespołami toczyły się wyrównane wymiany, lecz dobrze atakował Aleksander Śliwka (5:3). Kędzierzynianie utrzymywali dwupunktową zaliczkę, a na prawym skrzydle zameldował się Arpad Baróti (8:6). Jednak cierpliwa gra przyjezdnych i dobra dyspozycja Antona Karpukhova doprowadziły do remisu (8:8). W kolejnych fragmentach między zespołami ponownie toczyła się wyrównana wymiana ciosów (11:11). Kilka chwil później piłkę w aut posłał Łukasz Wiśniewski, a o czas poprosił Nikola Grbić (14:12). Po powrocie na plac gry wyższość kędzierzyńskiego bloku musiał uznać Victor Poletaev (13:14). Jednak kilka chwil później Victor Poletaev skończył jedną z dłuższych akcji (16:13). Skuteczną kiwką popisał się Arpad Baróti (15:18), jednak ręki nie zwalniali goście (20:16). W końcówce ze środka siatki atakował Dmytro Pashytsky (23:19), a kilka chwil później seta jak i całe spotkanie zakończył właśnie Dmytro Pashytsky (25:20).

Grupa Azotu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Kuzbass Kemerovo 1:3

(25:21; 23:25; 17:25; 20:25)

Składy zespołów

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Benjamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski, David Smith, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Arpad Baróti, Paweł Zatorski (libero) oraz Simone Parodi, Przemysław Stępień,

Kuzbass Kemerovo: Anton Karpukhov, Igor Kobzar, Evgeny Sivozhelez, Dmytro Pashytsky, Mikhail Shcherbakov, Victor Poletaev, Lauri Kerminen (libero) oraz Yaroslav Podlesnykh