Liga Mistrzów: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrywa po tie-breaku

8
0

W pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów Kuzbass Kemerowo podejmował Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Oba zespoły, na przestrzeni całego spotkania, miały swoje lepsze i gorsze momenty. Ostatecznie o losach meczu zdecydował tie-break, gdzie w decydujących momentach lepsi okazali się zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla.

Rywalizację w ¼ Ligi Mistrzów lepiej rozpoczął rosyjski zespół (2:0), jednak mistrzowie Polski szybko zaczęli odrabiać straty (2:3). Jednak w kolejnych fragmentach lepiej radzili sobie zawodnicy Kuzbass Kemerowo, którzy wykorzystywali swoje szanse i powiększyli zaliczkę (7:4). Podopieczni Nikoli Grbićia próbowali wrócić do gry (7:13), a gra toczyła się punkt za punkt. Jednak gospodarze utrzymywali sześciopunktowe prowadzenie (16:10). W końcówce kędzierzynianie zaczęli odrabiać straty (19:21; 22:24), jednak ostatecznie nie zdołali zatrzymać rozpędzonych rywali którzy zapisali na swoje konto premierową odsłonę (25:22).

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej wymiany ciosów, a na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (5:5). Wyrównana gra toczyła się przez znaczną część seta, gdzie podopieczni Nikoli Grbićia nie pozwolili rywalom na zbudowanie zaliczki (11:11), a kilka akcji później sami wyszli na dwupunktowe prowadzenie (15:13). Drużyny w dalszym ciągu toczyły wyrównaną walkę, lecz o „oczko” lepszy był zespół z Polski (18:17). W końcówce mistrzowie Rosji doprowadzili do wyrównania wyniku (20:20), a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Ostatecznie w wyrównanym fragmencie gry lepsi okazali się zawodnicy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle (26:24).

Trzecia partia rozpoczęła się od trzypunktowego prowadzenia gospodarzy (3:0), lecz kilka akcji później kędzierzynianie tracili do rywali już tylko punkt (3:4). Jednak w kolejnych fragmentach podopieczni Gheorghe Cretu ponownie wykorzystywali swoje akcje i sukcesywnie powiększali prowadzenie (7:3). Zawodnicy rosyjskiego zespołu utrzymywali zaliczkę oraz swój rytm gry (14:7). W kolejnych akcjach kędzierzynianie nie potrafili zatrzymać rozpędzonych rywali, którzy byli kompletnym zespołem we wszystkich elementach (17:10). W końcówce Kuzbass Kemerowo nie tracił koncentracji i z przewagą ośmiu „oczek” wygrał seta (25:17).

Czwarta odsłona rozpoczęła się od wymiany punktów między drużynami (2:2). W pierwszych fragmentach seta wynik był wyrównany, lecz z czasem na dwupunktowe prowadzenie wyszedł zespół z Kędzierzyna-Koźla (8:6). Jednak cierpliwa gra gospodarzy doprowadziła do wyrównania wyniku (13:13), a między zespołami ponownie nawiązał się wyrównany fragment gry (18:18). W końcówce raz po raz na tablicy wyników pojawiał się remis, a o losach seta decydowała gra na przewagi (24:24). Ostatecznie lepsi okazali się zawodnicy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy tym samym doprowadzili do tie-breaka (28:26).

Decydującą odsłonę lepiej rozpoczęli goście (2:0), a w kolejnych fragmentach kędzierzynianie powiększali zaliczkę (4:1). W kolejnych akcjach mistrzowie Polski narzucili swój rytm gry i pewnie wykorzystywali kolejne akcje (8:2). Po zmianie stron rosyjska drużyna próbowała wrócić do gry (5:10; 8:11), a dzięki swojej cierpliwości gospodarze odrobili znaczną część start (12:13) i zdołali doprowadzić do remisu (14:14). W decydujących piłkach więcej koncentracji zachowali zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla, którzy wygrali seta jak i cały mecz (16:14).

Kuzbass Kemerowo – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3

(25:22; 24:26; 25:17; 26:28; 14:16)

Kuzbass Kemerovo: Anton Karpukhov, Igor Kobzar, Evgeny Sivozhelez, Dmytro Pashytsky, Mikhail Shcherbakov, Victor Poletaev, Lauri Kerminen (libero)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Benjamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski, David Smith, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Arpad Baróti, Paweł Zatorski (libero)