Liga Europejska: Znamy skład turnieju finałowego!

Liga Europejska: Znamy skład turnieju finałowego!

390
0
PODZIEL SIĘ

Rozgrywki grupowe w tegorocznej Lidze Europejskiej właśnie się zakończyły. Do końca jednak nie było wiadomo, kto uzupełni grono finalistów. Przed ostatnim weekendem zmagań pewni awansu byli Polacy, Estończycy oraz Słoweńcy. Macedończycy wygrali dwa spotkania z biało-czerwonymi i dzięki temu także oni zagrają w Final Four.

 

Zgodnie z regulaminem Ligi Europejskiej do turnieju finałowego awans uzyskali gospodarz, liderzy grupy A i B oraz najlepszy zespół z drugiego miejsca. Do ostatnich spotkań toczyła się walka o to ostatnie miejsce do Wałbrzycha. Szansę mieli i Grecy i Macedończycy. Jednak to ci drudzy okazali się lepsi i będą mieli okazję powalczyć o medale.

 

Przywilej gospodarza

 

Polacy, jako tegoroczni gospodarze Final Four awans do turnieju finałowego mieli zapewniony z góry. Tę sytuację wykorzystał trener naszej kadry, Andrzej Kowal. Szkoleniowiec mógł na spokojnie sprawdzić różne ustawienia i dać pograć różnym zawodnikom. Polacy, mimo że awans mieli pewny, w fazie grupowej starali się pokazać z jak najlepszej strony. Na dziesięć spotkań wygrali sześć. Od biało-czerwonych lepsi dwukrotnie lepsi okazali się Estończycy oraz Macedończycy, którzy wygrali oba mecze w Kaliszu. Obok dobrych spotkań Polacy notowali też bardzo słabe występy, jak np. dwa mecze przeciwko Estonii. W grze polskiej zespołu dość często pojawiały się przestoje i biało-czerwoni seriami tracili punkty. Gra Polaków falowała, obok dobrych momentów pojawiały się bardzo słabe. Na wyeliminowanie błędów Polacy mają zaledwie kilka dni.

 

Dwóch faworytów

 

Estończycy, którzy w ubiegłorocznych rozgrywkach nie brali udziału, w tym sezonie zaprezentowali naprawdę dobrą siatkówkę. Reprezentacja Estonii zajęła pierwsze miejsce w naszej grupie z kompletem zwycięstw i pewnie awansowała do Final Four.

 

Równie dobrze zaprezentowała się reprezentacja Słowenii, która także wygrała swoją grupę i podobnie jak Estonia nie zaznała jeszcze porażki. Obie reprezentacje grają w swoich najmocniejszych składach, i to te dwa zespoły stawiane są w roli faworytów turnieju finałowego.

 

Walka do końca

 

Polska, Estonia oraz Słownia – te reprezentacje awans miały zapewniony przed ostatnim weekendem zmagań. Trwała walka o czwarty bilet do Wałbrzycha. Szansę mieli Macedończycy i Grecy. Ci pierwszy grali w Kaliszu z Polakami, natomiast grecka drużyna mierzyła się z liderem grupy B – Słowenią. Zespół z Macedonii dwukrotnie pokonał polską reprezentację (3:2 i 3:1). Grecy grali dzień później i znali już wyniki tamtych spotkań. Jednak to Słoweńcy dwukrotnie okazali się lepsi, oba mecze wygrali 3:1. I to reprezentacja Macedonii zapewniła sobie udział w Final Four.

 

Turniej finałowy w Wałbrzychu rozpocznie się już w najbliższy czwartek (13 sierpnia). Zwycięzcę tegorocznej Ligi Europejskiej poznamy dzień później.

 

Źródło: informacja własna

BRAK KOMENTARZY