Liga austriacka: Podsumowanie I kolejki

Liga austriacka: Podsumowanie I kolejki

414
0
PODZIEL SIĘ

Sezon ligowy ruszył także w Austrii. Kolejka rozpoczęła się w piątek, a zakończyła wczoraj. Jednak ze względu na nieparzystą liczbę klubów, swojego spotkania w ramach I kolejki nie rozegrał jeszcze zespół SK Posojilnica Aich/Dob. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami meczów inauguracyjnej kolejki. 

 

Sensacyjnym wynikiem zakończył się już pierwszy mecz premierowej kolejki. VBC Weiz podjął w piątek na własnym boisku wyżej notowany zespół TSV Volksbank Hartberg. Pierwszy set lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wygrali go niespodziewanie gładko (25:19). Jednak w drugiej partii wszystko wróciło do normy. Tym razem to faworyci rozgromili VBC Weiz (25:18). Kolejny set również od początku do końca należał do gości. Kiedy wyszli oni na prowadzenie w całym meczu 2:1, zanosiło się na szybkie 3:1. Jednak po zaciętej końcówce w czwartej partii, gospodarze zdołali doprowadzić do remisu, wygrywając (31:29). Ostatni set był pełen zaciętej gry, ale ostatecznie dwa punkty zostały w Weiz. A cały mecz trwał 2 godziny i 18 minut.

 

Mniej kłopotów ze zwycięstwem  miał za to Hypo Tirol VT. W pierwszym sobotnim meczu, gospodarze podjęli zespół SG VCA Amstetten NÖ. W porównaniu z piątkowym spotkaniem, to sobotnie było jednostronne i zakończyło się po tak zwanej godzince z prysznicem. Najwięcej punktów w całym spotkaniu zdobył Olivier Vienno – 11.

 

Także SG Union Raiffeisen Waldviertel w nie wiele ponad godzinę pokonał drużynę Supervolley Enns. Gospodarze wygrali 3:0, nie dając żadnych szans swoim gościom. Najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się polski siatkarz – Bartłomiej Gajdek, który zanotował siedemnaście „oczek”.

 

Na zakończenie siatkarskiego weekendu, UVC Holding Graz podjął na własnym parkiecie zespół BK Wörther-See-Löwen Klagenfurt. Gospodarze dominowali w każdym siatkarskim elemencie. Blokiem zdobyli aż dziewięć oczek, przy zaledwie jednym gości. Natomiast bezpośrednio z zagrywki dołożyli sześć punktów. Ulve Steidl zodobył najwięcej – 11 punktów dla swojego zespołu.

 

 

Wyniki I kolejki:

 

VBC Weiz – TSV Volksbank Hartberg 3:2 (25:19, 18:25, 19:25, 31:29, 15:13)

 

Hypo Tirol VT – SG VCA Amstetten NÖ 3:0 (25:15, 25:19, 25:12)

 

SG Union Raiffeisen Waldviertel – Supervolley Enns 3:0 (25:17, 25:22, 25:13)

 

UVC Holding Graz – VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt 3:0 (25:20, 25:21, 25:12)

 

 

 

Autor: Agnieszka Samojedna

 

Źródło: www.oevv.volleynet.at / opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY